Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Sąsiad ukradł rolnikowi ciągnik. Gdzie chciał ukryć Ursusa?

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Sąsiad ukradł rolnikowi ciągnik. Gdzie chciał ukryć Ursusa?
Wiadomości Policja
Data publikacji 18.10.2021r.

We wsi Kadłub pod Wieluniem (woj. łódzkie) 15 października dokonano kradzieży Ursusa C 355. Złodziej chyba kierował się frazeologizmem pod latarnią najciemniej, ale tym razem to się nie udało. Ciągnik błyskawicznie się odnalazł, a wraz z nim złodziej.

Wieluń. Kradzież ciągnika we wsi Kadłub

15 października około godziny 11 na komenda policji w Wieluniu (woj. łódzkie) otrzymała zgłoszenie o kradzieży Ursusa we wsi Kadłub. – Na miejsce skierowano policjantów z wydziału prewencji oraz pełniącego z nimi służbę funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei – relacjonuje asp. Katarzyna Grela z KPP Wieluń. Ustalono, że kradzieży ciągnika rolniczego, który znajdował się pod wiatą, a ta na zamkniętym terenie, dokonano pod osłoną nocy. Na miejsce skierowano techników kryminalistyki. Zaczęto zbierać ślady.

Trop prowadził do sąsiedniej posesji

Wszelkie ślady wskazywały na to, że kradzieży pojazdu dokonał ktoś z okolicy. Policjanci szybko ustalili kto to był. – Był to 40-letni sąsiad pokrzywdzonego – wyjaśnia aspirant Grela. Co więcej, skradziony traktor ukryty był przed oczyma wścibskich… w stodole na posesji 40-latka, tuż obok posesji okradzionego rolnika.

40-latek został zatrzymany pod zarzutem kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukali zaginionego, a odnaleźli… skradziony ciągnik

Strażacy m.in. z OSP Zbąszyń i OSP Łomnica przeczesywali las w poszukiwaniu zaginionej osoby. Jednak w zaroślach druhowie odnaleźli… ciągnik John Deere, który pod koniec maja został skradziony z gospodarstwa w Rogozińcu. Traktor już wrócił do właściciela. To już kolejny przypadek ukrycia skradzionej maszyny rolniczej w lesie.

Michał Czubak
fot. KPP Wieluń

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Elita – dwuletnia prenumerata

Elita – dwuletnia prenumerata

Płacisz tylko

149,00 zł SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a