Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Stado byków buszuje w rzepaku. Jałówka ma je wyciągnąć z pola [FILM]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Stado byków buszuje w rzepaku. Jałówka ma je wyciągnąć z pola [FILM]
Wiadomości BYKI NA GIGANCIE
Data publikacji 30.05.2022r.

Od kilku dni na terenie Starego Lasu (woj. opolskie) trwa akcja odławiania byków, które uciekły z zagrody. Zwierzęta próbowano zaganiać konno, ale na nic się to zdało. Chcą je wyłapać za pomocą jałówki w rui.

Prudnik. W Starym Lesie uciekły byki

Kilkanaście byków przełamało ogrodzenie i uciekło z zagrody w Starym Lesie (woj. opolskie). Zwierzęta na wolności pozostają już ponad tydzień i bezskutecznie nieustannie uciekają osobom, które starają się je wywabić z powrotem do zagrody.

r e k l a m a


Byki przebywają w okolicy Lasku Niemysłowickiego i w pobliskich polach. Każde bliższe zbliżenie się do nich sprawia, że zwierzęta uciekają przed siebie. Dlatego akcja wyłapania ich wszystkich będzie trudna.

- Po wielu próbach pędzenia, nawet konno, nie udało się ich zagonić w odpowiednie miejsce, gdyż cały czas uciekają i są płochliwe, reagują szybko na zbliżających się ludzi. Byki przecinają drogi, pola, lasy oraz poruszają się blisko domów, przebiegają też przez ulice" - poinformował w mediach społecznościowych portal moszczanka24.pl.

 

r e k l a m a

Nie pomogły konie, ma pomóc jałówka

Jeden z pomysłów zagonienie byków do Starego Lasu polegał na wykorzystaniu koni i zaganiaczy bydła, którzy mieli sprowadzić zwierzęta do Starego Lasu, skąd uciekły. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie jałówki, krowy w rui. Za jej pomocą chcą wywabić byki z pól i lasów, a następnie przepędzić stado do zagrody.

Apel o ostrożność

W związku z zaistniałą sytuacją Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego apeluje  do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

Michał Czubak
Fot. i film Patryk Szewczyk / www.psphoto.pl

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a