Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Wszystkie izby rolnicze popierają protesty rolnicze przeciwko Piątce dla zwierząt

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Wszystkie izby rolnicze popierają protesty rolnicze przeciwko Piątce dla zwierząt
Wiadomości Protest rolników
Data publikacji 20.10.2020r.

Izby rolnicze apelują do władz o zaniechanie prac nad tzw. Piątka dla zwierząt. Prezesi wszystkich izb rolniczych poparli także protest rolników i blokady dróg. Chcą także rozmawiać z premierem i przedstawić mu argumenty przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Wszystkie izby rolnicze za kontynuowaniem protestów rolniczych

We  wtorek 20 października 2020 roku odbyła się narada prezesów izb rolniczych. Wszyscy prezesi izb rolniczych poparli kontynuację protestów rolniczych w sprawie zaprzestania prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Wszystkie izby jednoznacznie udzieliły także poparcia rolnikom, którzy protestowali i zamierzają dalej strajkować. A rolnicy zamierzają protestować w całej Polsce już w środę 21 października.  

r e k l a m a

Przedstawiciele samorządu rolniczego zażądali też spotkania z premierem, podczas którego chcą przedstawić Mateuszowi Morawieckiemu argumenty przeciwko piątce dla zwierząt oraz pomysły na rozwiązanie napiętej sytuacji na wsi.

– W najbliższy poniedziałek delegacje rolników odwiedza posłów na Sejm w ich biurach z petycjami – dodaje Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

r e k l a m a

 

Szmulewicz: Piątka dla zwierząt przyczynia się do tworzenia szkodliwego obrazu polskich rolników

Z kolei w poniedziałek 19 października Krajowa Rada Izb Rolniczych wezwała posłów do zaprzestania prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Ustawa ta spowodowała powstanie ogromnych napięć społecznych poprzez nieodpowiedzialne i fałszywe przedstawianie obrazu Polskich Rolników, jako osób zacofanych, pozbawionych empatii i humanitaryzmu. Co więcej, takie hasła negatywnie wpływają  także na odbiór polskiego rolnictwa poza granicami kraju, przyczyniając się do utrwalania stereotypu  niekonkurencyjnego i nienowoczesnego rolnictwa, które nie może skutecznie konkurować z rozwiniętymi gospodarkami Unii Europejskiej” – przekonuje Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR w piśmie do parlamentarzystów.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Czapka z daszkiem – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Czapka z daszkiem – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

27,00 zł

Cena regularna 35,00 zł

SPRAWDŹ

Samorząd rolniczy podnosi, że sformułowanie jaki były podnoszone w trakcie debaty nad ustawą o ochronie zwierząt są w wielu kwestiach fałszywe i nie mają oparcia w faktach. Na dodatek osoby, które w ten sposób obrażały rolników zapominają, że bezpieczeństwo żywnościowe Polski zależy właśnie od rolników i warunków, także prawnych, w jakich przyjdzie im pracować.

– Wzywamy zatem do natychmiastowego zaprzestania szkodliwych dla Polskich Rolników działań i skierowania Państwa uwagi na sprawy walki z epidemią koronawirusa czy skutkami kryzysu gospodarczego – podkreślają w apelu przedstawiciele izb rolniczych.

 

Paweł Mikos

Fot. Paweł Mikos

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a