Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

HIT! Rolnicy z Podlasia podbijają Internet piosenką. 100 tys. wyświetleń w 1 dzień!

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Rolnictwo na luzie
HIT! Rolnicy z Podlasia podbijają Internet piosenką. 100 tys. wyświetleń w 1 dzień!
Rolnictwo na luzie
Data publikacji 11.01.2022r.

Rolnicy zawsze chętnie angażują się w różne akcje społeczne, dotyczące bieżących wydarzeń w Polsce. Teraz, gdy wciąż aktualny jest temat szczepień, rolnicy z Podlasia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i namawiać obywateli, by się zaszczepili. Zrobili to w swoim stylu – z przymrużeniem oka.

Klip rolników z Podlasia "Maryś, zaszczep się" podbija Internet

Aby nagrać piosenkę “Maryś, zaszczep się”, siły połączyły dwa zespoły z gminy Juchnowiec Kościelny: Srebrne Nutki oraz Koplanianki. Tekst utworu napisała Danuta Ekman. Materiał wideo został zrealizowany na zlecenie gminy.

r e k l a m a

- To była super zabawa i przygoda. Do tego bardzo fajne doświadczenie – mówili seniorzy po nagraniu klipu do swojej piosenki. Organizatorzy chwalili oba zespoły za zaangażowanie, cierpliwość oraz poczucie humoru.

O czym śpiewają seniorzy?

r e k l a m a

Jak wskazuje sam tytuł, piosenka “Maryś, zaszczep się” ma na celu zachęcenie do szczepień. Śpiewający seniorzy przedstawiają zalety szczepienia i ostrzegają przed konsekwencjami jego braku.

“Oj Maryś, oj Maryś, najważniejsze zdrowie, w polu czeka praca, wykopki w połowie” - śpiewają między innymi.

W teledysku seniorzy przedstawieni zostali na tle typowo jesiennych zajęć na wsi - między innymi zbierają ziemniaki i jabłka, karmią krowy.

Ludowa stylizacja wraca do łask?

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

Utwór “Maryś, zaszczep się” nawiązuje do tradycyjnych ludowych śpiewek - pojawiają się w niej Marysia i Jasiek. Melodia i wykonanie także są utrzymane w ludowym stylu. Tego typu inspiracje cieszą się wciąż dużą popularnością. Najlepszym przykładem tej popularności był sukces piosenki “Koko, koko Euro spoko” sprzed 10 lat, wybranej oficjalną piosenką reprezentacji Polski na turniej Euro 2012.

Jak widać, zespoły ludowe wcale nie stały się jeszcze elementem historii polskiej wsi, a wręcz przeciwnie - żywo reagują na wydarzenia w kraju, a przy tym potrafią się dostosować do nowych realiów i publikować swoje osiągnięcia w sieci.

Z. Ć., fot. Facebook/Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

Widziałeś już nasze video "Pełen wypas u Emilki Korolczuk na Ranczu w Laszkach"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a