Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowy ciągnik New Holland T6.160 Dynamic Command – 135 KM i duża siła pociągowa

Paweł Mikos
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Nowy ciągnik New Holland T6.160 Dynamic Command – 135 KM i duża siła pociągowa
Maszyny Rolnicze Ciągniki
Data publikacji 16.11.2020r.

New Holland wkrótce wprowadzi na rynek nowy 6-cylindrowy kompaktowy ciągnik rolniczy T6.160 Dynamic Command. Będzie on mieć moc 135 KM i przekładnię 24x24 Dynamic Command. To ma przyczynić się do zredukowania zużycia paliwa o 9%

New Holland T6.160 Dynamic Command – nowy model w rodzinie  

W połowie listopada 2020 roku New Holland Agriculture poinformował, że poszerza gamę swoich ciągników o nowy model – New Holland T6.160 Dynamic Command™.

Kompaktowy ciągnik będzie wyposażony w 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 litra z technologią podwójnego sprzęgła i bezstopniową przekładnią. Nowa maszyn rolnicza będzie mieć 10,5 tony masy całkowitej oraz 2,6-metrowy rozstaw kół.

– New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem - model 7810. Był to ciągnik pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach i niskiej mocy z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy – przekonuje Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym.

 

r e k l a m a

Dwa modele ciągników New Holland z przekładnią Dynamic Command

Jak podkreślają przedstawiciele New Holland Agriculture obecnie producent maszyn rolniczych będzie mieć dwa 6-cylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command:

  • znany od lat 80 – 90. model T6.180 o mocy 145 KM,
  • nowy model ciągnik T6.160 o mocy 135 KM.

New Holland Agriculture podkreśla, że T6.160 będzie pierwszym na rynku kompaktowym ciągnikiem z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

– New Holland T6.160 Dynamic Command posiada wszystkie zalety ekskluzywnej technologii podwójnego sprzęgła, która swoją premierę miała w latach ‘80 ubiegłego wieku w sporcie motorowym i przynosiła zwycięstwa na torze dzięki szybszej zmianie biegów. Klienci docenią pełną moc bez strat momentu obrotowego przy zmianie biegów i minimalne zużycie paliwa – mówi Christel Diebolt, menadżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim.

 

Nowy ciągnik New Holland T6.160 Dynamic Command ogranicza zużycie paliwa o 9%

Producent podkreśla, że 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę silnika przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu.

– Nowy model T6 jest wyposażony w ekskluzywną przekładnię 24x24 Dynamic Command, opracowaną we własnym zakresie przez markę New Holland. Innowacyjna konstrukcja z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku zapewnia zawsze najlepszy bieg do wykonywanego zadania. Zaprojektowane pod kątem szybkiej zmiany biegów sprzęgła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów zapewniają zawsze idealne przełożenie i ograniczają konieczność ingerencji ze strony operatora. Przekłada się to na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora – zachwalają przedstawiciele New Holland.

Producent podkreśla także, że silnik NEF w połączeniu z przekładnią Dynamic Command pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 9%.

 

r e k l a m a

Bogate wyposażenie nowego ciągnika New Holland

Dodatkowo w ciągniku New Holland T6.160 Dynamic Command będzie:

  • system regulacji prędkości jazdy II (GSM II), który został stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa;
  • funkcja inteligentnego przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu osiąga się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia;
  • podłokietnik sterowania marki New Holland SideWinderTM II ze zintegrowanym monitorem z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej IntelliViewTM IV oraz wielofunkcyjną dźwignią sterowania CommandGrip;

– Zastosowana w ciągniku T6.160 Dynamic Command technologia telematyki zapewnia rolnikowi stałą łączność z ciągnikiem za pomocą MyPLM™ Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu może on wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym. Może on zarządzać swoją flotą maszyny i gospodarstwem z jednego miejsca, przesyłając swoje dane agronomiczne na platformę Farm Tab, dostępnego bezpłatnie na portalu MYPLM Connect. Platforma znajduje się na portalu MYNH, na którym można rejestrować maszyny, odbierać informacje i materiały o produktach oraz prosić o wsparcie w razie potrzeby – podaje producent.

 

Producent ciągników zapewnia, że nowy model T6.160 Dynamic Command trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku.

 

Paweł Mikos
Na podstawie informacji prasowej New Holland Agriculture
Fot. New Holland Agriculture

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a