Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Anwil zwiększy o 50 proc. moc produkcji nawozów azotowych

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Anwil zwiększy o 50 proc. moc produkcji nawozów azotowych
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 23.01.2022r.

Budowa nowej instalacji ANWIL z Grupy Orlen do produkcji nawozów azotowych jest zaawansowana w 80 proc. i zwiększy moce wytwórcze o ok. 50 proc. Inwestycja przyczyni się do poszerzenia oferty produktowej dla polskiego rolnictwa i powstania nowych miejsc pracy.

Za rok w styczniu ANWIL uruchomi nową instalację do produkcji nawozów

ANWIL podpisał porozumienie z włoską firmą Tecnimont, które zakłada zmianę daty zakończenia budowy instalacji granulacji na koniec 2022 roku, a oddanie jej do użytkowania do końca stycznia 2023 roku. Jest to związane z ograniczeniami w łańcuchu dostaw, z którymi mierzą się wszystkie firmy na świecie. Umowa z Tecnimont stanowi jedną z trzech najważniejszych umów zawartych w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych nawozów w ANWILU.

Budowa trzeciej linii do produkcji nawozów jest kluczowym projektem inwestycyjnym nie tylko w naszej spółce, ale także w ramach prowadzonych procesów rozwojowych w Grupie Orlen. Przyczyni się on do umocnienia pozycji biznesowej spółki, gdyż do odbiorców naszych nawozów będzie trafiało o blisko pół miliona ton więcej nowych produktów spełniających najwyższe standardy jakościowe. O realizowanej przez ANWIL inwestycji myślimy także w kontekście strategicznego znaczenia dla polskiej gospodarki. Będzie to wsparcie dla rodzimego rynku i konkretne działanie w celu ograniczenia napływu do kraju nawozów z importu. Realizacja projektu potwierdzi także status ANWILU jako największego i zarazem najbardziej pożądanego pracodawcy w regionie – mówi Agnieszka Żyro, prezes zarządu ANWIL.

r e k l a m a

Do 1461 tys. ton rocznie wzrośnie produkcja w ANWILU

W ramach rozbudowy trzeciej linii nawozowej powstaje nowoczesny kompleks instalacji, który będzie zawierał instalację kwasu azotowego i neutralizacji, instalację granulacji oraz infrastrukturę pomocniczą. Projekt rozbudowy zakłada wzrost zdolności produkcyjnych ANWILU do 1461 tys. ton rocznie. Portfolio produktowe spółki wzbogaci się o cztery rodzaje nawozów – saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

Marek Kalinowski

Za informacją ANWIL

Zdjęcie: ANWIL

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał na podstawie artykułu Marka Kalinowskiego pt. Instalacja ANWIL zwiększy moce o 50%, który ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 3/2022 na str. 20.  Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "Rolnikowi za sprzedaż krowy po wycieleniu grożą 3 lata więzienia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a