Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

eAgronom z Ewidencją Nawożenia Azotem

eAgronom z Ewidencją Nawożenia Azotem
Uprawa Wiadomości z branży
Data publikacji 06.05.2019r.

W ostatnim czasie pojawiło się na rynku szereg ciekawych aplikacji rolniczych. Większość jest płatna, ale też przez określony czas można je przetestować bez opłat. Nową funkcjonalność udostępnił rolnikom program eAgronom, który pozwala na przygotowanie Ewidencji Nawożenia Azotem.

Azot pod kontrolą

Dzięki prowadzeniu ewidencji nawożenia azotem, która już jest dostępna w aplikacji Agronom oraz tworzeniu planu nawożenia azotem, nad którym obecnie pracujemy, rolnicy będą mogli w łatwy sposób prowadzić swoje gospodarstwa, nie martwiąc się, że podczas kontroli dostaną mandat za niedostosowanie się do reguł nowej Dyrektywy – przekonuje Robin Saluoks, założyciel eAgronom.

r e k l a m a

Rolnik łatwiej dostosuje się do wymogów Dyrektywy Azotanowej

Nowa funkcja w aplikacji eAgronom ma ułatwić dostosowanie się do przepisów nowej Dyrektywy Azotanowej. Użytkownicy eAgronom mogą już przygotować ewidencję nawożenia azotem według wzoru z Dyrektywy. Dodatkowo, program pokazuje szczegółowe informacje o danym polu i wskazuje, jakie jest zapotrzebowanie nawożenia dla konkretnej działki. Rolnicy mogą dodawać informacje, modyfikować oraz zapisać ewidencję w pliku Excel.

W bliskiej przyszłości w eAgronom powiją się także rekomendacje nawożenia azotem według limitów podanych w Dyrektywie; plan nawożenia azotem w możliwością wydrukowania; moduł planowania zabiegów.

r e k l a m a

Walka z zanieczyszczeniem środowiska

Program Azotanowy stawia za cel walkę z zanieczyszczeniami i przeciwdziałanie przekraczaniu przyjętego poziomu azotanów. Rolnicy, którzy do tej pory wykorzystywali duże ilości azotu na swoich polach, przekraczając zapotrzebowanie danej uprawy, teraz będą musieli dostosować się nowych maksymalnych dawek azotu dla poszczególnych upraw (przy nawozach naturalnych dawka to nadal 170 kg N/ha).

Oczywiście aplikacja nie rozwiąże problemów gospodarstwa, ale pozwoli znacznie łatwiej kontrolować i planować nawożenie. Korzystanie z tej aplikacji przez pierwsze 14 dni jest bezpłatne i w tym czasie można ją przetestować.

Marek Kalinowski
Za informacją eAgronom

Widziałeś już nasze video "Jak obniżyć koszty nawożenie azotem – porady ekspertów"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a