StoryEditorWiadomości z branży

100 mln złotych dotacji z NCBR na rozwój rolnictwa. Kto może liczyć na wsparcie?

29.09.2020., 19:09h
Czy warto działać i skorzystać z Tych środków? Zapytaliśmy o to profesora Marcina Gołębiewskiego, konstruktora oraz pomysłodawcę maszyny do zbioru kamieni Husarya-Polska.

Innowacyjne i wyjątkowe maszyny Husarya-Polska

Dzięki wsparciu oraz dofinansowaniom, które uzyskaliśmy od różnych instytucji m.in. (NCBR) - Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, naszemu zespołowi udało się opracować urządzenie, które jest innowacyjne na skalę światową. Cechuje się tym, że pozwala zbierać kamienie z wierzchniej warstwy gleby, nawet do 30 cm jednocześnie posiada system czyszczenia kamieni, dzięki czemu nabierają one lepszej wartości handlowej np. z przeznaczeniem na materiał budowlany. Maszyny naszej produkcji pracują już w kraju, mają nabywców nawet za granicą, gdzie będzie pracowało niedługo 10 naszych maszyn. O tyle jest to interesujące, że nasza firma nie posiada działu sprzedaży, jednak innowacyjne wyjątkowe maszyny znajdują swoich nabywców. Nie brakuje nam kolejnych pomysłów. Husarya - maszyna do zbierania kamieni, to nasze pierwsze i z pewnością nie ostatnie dziecko – podsumował profesor Gołębiewski.

Kto oraz ile otrzyma ?

NCBiR ogłosiło, że już od 10 września 2020 roku rozpoczyna się nabór wniosków w ramach konkursu: Szybka Ścieżka „Agrotech”. W tym naborze NCBR przeznaczy 100 mln złotych na wsparcie polsk...
Pozostało 83% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:48