StoryEditorWiadomości z branży

9 maszyn rolniczych ze Złotymi Medalami Agrotech 2020

19.06.2020., 19:06h
Targi Agrotech nie odbyły się w planowanym marcowym terminie. Nie odbędą się też w czerwcu, ale dopiero w listopadzie. Jednak organizator imprezy, czyli Targi Kielce, nie czekał do jesieni i 8 czerwca podczas gali online ogłosił, kto na tej wystawie otrzyma Złote Medale. Ogłoszenie laureatów w tym terminie było związane też z tym, że wyniki konkursu były rozstrzygnięte jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Nagrodzone ciągniki rolnicze

Medalami nagrodzono dziesięć maszyn i urządzeń. Pierwszy krążek trafi do Steyr’a za hybrydowy traktor koncepcyjny Steyr Konzept, w którym energia wytwarzana przez silnik spalinowy 4,5-litrowy 204-konny, jest w całości przetwarzana na energię elektryczną. Prąd jest zużywany na bieżąco, a jego nadmiar jest wykorzystywany do ładowania akumulatorów. Co to daje? Niższe zużycie paliwa, niższą emisję spalin, a także mniejszy hałas.

To jest traktor koncepcyjny, który wyznacza nowe trendy w technice rolniczej. Na dzisiaj nie jestem w stanie powiedzieć, czy za parę lat właśnie w takim kierunku będzie szedł rozwój branży. Ale tym traktorem udowadniamy, że układy hybrydowe, które w motoryzacji zyskują na popularności, można też z powodzeniem zastosować w maszynach rolniczych – komentował wyróżnienie Michał Waszkiewicz z firmy Steyr Polska.

Kolejny medal otrzymała firma John Deere za ciągnik 8RX, który jest oparty na czterech gąsienicach. W tym roku w Polsce taki traktor był testowany. Pracował m.in. w woj. kujawsko-pomorskim jeżdżąc z agregatem do uprawy i siewu pasowego. Na powierzchni ponad 66 ha spalił 4...
Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 11:24