StoryEditorWażne

Agritechnica 2022: Największe targi rolnicze w Europie odwołane!

13.12.2021., 14:12h
Agritechnica w Hanowerze to największe targi maszyn rolniczych w Europie. Miały odbyć się na początku 2022 roku. Jednak ze względu na rozwój pandemii koronawirusa organizatorzy postanowili odwołać imprezę. Kiedy odbędzie się kolejna Agritechnica?

Agritechnica 2022 odwołana przez koronawirusa

DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) organizator targów rolniczych Agritechnica ogłosiło właśnie, że planowana na początek 2022 roku wystawa nie odbędzie się. Decyzja ta została podjęta po analizie rozwoju pandemii koronawirusa zarówno w Niemczech, jaki na świecie. Organizatorzy zauważają, że organizacja imprezy przy coraz bardziej restrykcyjnych regulacjach związanych z przemieszczaniem się oraz limitami dot. liczby osób w jednym miejscu, byłaby praktycznie niemożliwa.

– Niestety musimy stwierdzić, że sytuacja pandemiczna, która pogorszyła się w ostatnich tygodniach i związane z nią obowiązujące obecnie oficjalne przepisy, spowodowały sytuację, która nie pozwala na płynny przebieg targów Agritechnica. Wspólnie z VDMA Landtechnik i radą doradczą wystawców targów, a także po wielu dyskusjach z wystawcami i zwiedzającymi podjęliśmy decyzję o odwołaniu targów Agritechnica w 2022 roku. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na odpowiedzialnością za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich. Głęboko żałujemy, że musieliśmy wystawę odwołać. Wielu naszych wystawców, partnerów, odwiedzających, a także cały nasz zespół DLG wykonało już wiele prac do przygotowania targów – powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

17 medali dla innowacyjnych maszyn rolniczych

Chociaż targi w tradycyjnej formule nie odbędą się, to już znane są maszyny, które zdobyły prestiżowe wyróżnienie w postaci złotych i srebrnych medali Agritechnica 2022.

Złoty medal przypadł nowej maszynie rolniczej NEXAT. Jest to pojazd, za pomocą którego można wykonywać niemal wszystkie prace w produkcji roślinnej, od uprawy gleby, poprzez siew i ochronę roślin, aż po zbiory. Narzędzia do uprawy i uprawy gleby są przenoszone, a nie ciągnięte jak zwykle. Zwiększa to wydajność w porównaniu z kombinacjami ciągników. Przepustowość nowej maszyny może osiągać nawet do 200 ton ziarna z ha!
Złoty medal Agritechnica 2022 przypadł nowej maszynie rolniczej NEXAT

Przyznano także 16 srebrnych medali dla innowacyjnych maszyn, w tym dla:

  • firmy AGCO za zastosowanie w ciągnikach Fendt systemu, który wykrywa stopień zanieczyszczenia filtra powietrza podczas pracy lub jazdy i czyści go w pełni automatycznie bez wyjmowania samego filtra;
  • Amazone za system szybkiego i elastycznego dozowania pestycydów uzależnionego od potrzeb na polu;
  • firmy Claas za technologię sterowania ustawieniem CEMOS AUTO HEADER do ślimakowych zespołów tnących,
  • marki New Holland z system Big Baler Automation, który pozwala w łatwy sposób otrzymać bele o odpowiedniej masie przy automatycznym sterowaniu parametrami ciągnika i prasy.
  • Krone za system ExactUnload w przyczepach, który umożliwia szybko rozłożyć i optymalnie zagęszczać ładunek przyczepy, co ma szczególne znaczenie przy zakiszaniu.

Kiedy odbędzie się Agritechnica 2023?

Z zapowiedzi organizatorów wynika, że kolejna wystawa maszyn rolniczych odbędzie się w Hanowerze już tradycyjnie jesienią – dokładnie od 12 do 18 listopada 2023 r.

Paweł Mikos
Fot. Agritechica

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 06:31