StoryEditorSiewniki

Amazone wprowadza nowy siewnik o szerokości roboczej 3 m – AD-P 01 Special

04.03.2018., 10:03h
3 metry szerokości roboczej, możliwość połączenia z broną i kultywatorem oraz zbiornik ziarna nawet do 1500 litrów. Takie są główne cechy nowego siewnika Amazone AD-P 01 Special ze złączem QuickLink

Siewnik Amazone wyposażony w zbiornik na materiał siewny o pojemności do 1500 litrów

Amazone, jeden z największych producentów maszyn rolniczych, wprowadził do swojej oferty nowy siewnik AD-P 01 Special. Może on zostać wyposażony w jeden z dwóch rodzajów zbiornika: albo o pojemności 850 litrów, albo o pojemności 1250 l. W obu przypadkach ta pojemność może zostać zwiększona o kolejne 250 litrów, dzięki nadstawce o pojemności 250 l.

Elektryczny napęd dozownika oraz dmuchawa pozwalają na dokładne zachowanie normy wysiewu.

Redlice z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm

Do siewnika AD-P 01 Special Amazone zaleca redlice stopkowe WS lub redlice RoTeC-Control z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm.

Nacisk redlic można regulować hydraulicznie z kabiny ciągnika albo też mechanicznie za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego. Maszyną można sterować za pomocą komputera obsługowego AMADRILL+ lub terminala ISOBUS.

Amazone sugeruje, że aby zapewnić lepsze przykrycia siewu glebą, warto wyposażyć ten  siewnik w zagarniacz dokładny lub zagarniacz rolkowy.

 Siewnik Amazone 3m AD P01 Special może mieć zbiorniki na ziarno do 1500 litrów

  • Siewnik Amazone 3m AD P01 Special może mieć zbiornik na ziarno do 1500 litrów 

Siewnik Amazone umożliwia włączenie ścieżek technologicznych

W siewniku AD-P 01 Special została zastosowana nowa segmentowa głowica rozdzielająca, która zapewnia w zależności od rozstawu rzędów możliwość włączania ścieżek technologicznych 2 × 5 lub 2 × 6. Ścieżki można włączyć bezpośrednio za pomocą segmentowej głowicy rozdzielającej i można je dopasować do rozstawu kół i  szerokości opony.

Siewnik można dodatkowo specjalne wyposażyć w elektryczne rozłączanie połówkowe. Pozwala ono na rozpoczęcie pracy połową szerokości roboczej maszyny w przypadku asymetrycznych układów ścieżek technologicznych. Z kolei przy pomocy systemu GPS-Switch i AutoPoint możliwe jest automatyczne przełączanie połówek na ukośnych poprzeczniakach i w klinach.

Siewnik o szerokości 3 metrów z broną i kultywatorem

Siewnik nabudowany AD-P 01 Special od Amazone ma 3 metry szerokości roboczej, co pozwala na  połączeniu z broną wirnikową KE 01 oraz kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01. Połączenie siewnika z maszyną do uprawy gleby odbywa się za pośrednictwem złącza QuickLink, czyli podobnie jak w siewnikach Cataya i Centaya. Złącze QuickLink pozwala na szybkie odłączenie urządzenie do uprawy gleby od siewnika i dalszą pracę solo.

Siewnik Amazone AD-P3001 dzięki złączu QuickLink może szybko zostać odłączony urządzenia do uprawy gleby i dalszą pracę solo 

  • Siewnik Amazone AD-P3001 dzięki złączu QuickLink może szybko zostać odłączony od urządzenia do uprawy gleby

– Do najważniejszych zalet nowej brony wirnikowej KE 01 i nowych kultywatorów wirnikowych KX/KG 01, oprócz wygodnej regulacji maszyny za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego, zalicza się przede wszystkim połączenie maszyny z wałem za pomocą równoległoboku. Dodatkowo do wału uprawowego podłączona jest belka równająca – podaje Michał Wojciechowski z polskiego oddziału Amazone.

Siewnik Amazone AD-P 01 Special można jeszcze wyposażyć w wał metalowy zębaty PW 600, klinowy wał pierścieniowy KW 580, klinowy wał pierścieniowy o profilu Matrix KWM 600 lub trapezowy wał pierścieniowy TRW 500 i TRW 600. Ma to umożliwić zagęszczanie gleby bez względu na jej rodzaj. 

Paweł Mikos

Fot Amazone

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 16:30