StoryEditorCiągniki

Budżetowe kompakty - nowe ciągniki za rozsądne pieniądze

09.04.2019., 17:04h
Po targach Agrotech oferta tańszych mechanicznych ciągników wzbogaciła się o kilka modeli. Swoje propozycje w tym segmencie pokazali Farmtrac, Zetor, Deutz-Fahr, Kraft i Massey Ferguson/Iseki. Ile kosztują i co oferują nowe ciągniki?

Farmtrac pokazał w Kielcach nową odsłonę niespełna pięćdziesięciokonnego modelu 555 DT Cross, który zyskał nowy silnik, przednią oś i kabinę. Na stoisku Zetora zadebiutowała najmocniejsza mechaniczna Proxima CL o mocy 106 KM. Deutz-Fahr zaprezentował budżetowy kompakt 5080D Keyline zapowiadający nową serię maszyn, a nowy polski producent ciągników – firma Kraft – wzbogaciła swój traktor w przedni napęd. 

Nowe wcielenie 555 DT

Stoisko Farmtraca otwierał model 555 DT Cross. Zakończono jego budowę dosłownie kilka dni przez kielecką wystawą. Ale o jego jakość pracownicy zakładu w Mrągowie są spokojni, wszak traktor został zbudowany w oparciu o znany i sprawdzony model 555 DT. Otrzymał nową kabinę, której stelaż jest produkowany przez firmę Metal-Fach z Sokółki, a dozbrajany jest w zakładzie Farmtraca. Nowością jest połączenie deski rozdzielczej z kolumną kierowniczą, dzięki czemu zmiana ustawienia kierownicy powoduje też przestawienie liczników, które w ten sposób są lepiej widoczne. 

Kabina ma płaską podłogę, a dźwignie do obsługi skrzyni nie są już umieszczone przed fotelem jak miało to miejsce wcześniej, ale rozl...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. wrzesień 2023 21:28