ONOX - nowy ciągnik elektryczny o mocy 70 KM z łatwą wymianą akumulatorówONOX motors
StoryEditorElektryczny ciągnik

ONOX - nowy ciągnik elektryczny o mocy 70 KM z łatwą wymianą akumulatorów

16.01.2024., 16:00h
Ekologiczna praca sprzętem zapewniającym odpowiednią widoczność pola będzie możliwa z nowym Fendtem GT od Startupu ONOX. Czym wyróżnia się ciągnik?

Prezentacja elektrycznego ciągnika rolniczego ONOX opracowanego przez szwajcarski odbyła się podczas targów Agritechnica 2023. Wówczas przedstawione zostały jego funkcje oraz wady i zalety. To kolejny już ciągnik z napędem elektrycznym zaprezentowany podczas tych targów. Wcześniej opisaliśmy także ciągnik elektryczny Tadus o mocy 100 kW.

Ciągnik elektryczny z podobną konstrukcją jak tradycyjne traktory, ale bez maski

Elektryczny ciągnik od startupu ONOX powinien zaspokoić potrzeby wielu rolników. Traktor swoją budową przypomina standardowy ciągnik rolniczy. Jego rozstaw osi wynosi 2300 mm, długość to 4450 mm, a masa własna około 4200 kg.

To co od razu rzuca się w oczy i odróżnia ONOX od standardowych ciągników to brak silnika diesla. Z tego też powodu inżynierowie zrezygnowali z maski. Zastosowanie tego typu rozwiązania ma być wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rolników, którym przód traktora często ogranicza widoczność. Miejsce, w którym tradycyjnie jest silnik, może zostać wykorzystane także jako platforma ładunkowa.

image

Fendt GT - nowy ciągnik na prąd

FOTO: TopAgrar.com/zrzut ekranu

Ciągnik ONOX ma innowacyjny system wymiany akumulatorów i moc do 70 KM

E-ciągnik pracuje ze stałą mocą 50 kW, czyli (68 KM) i jest wyposażony w innowacyjny system wymiany akumulatorów.

Nasz system wymiany akumulatorów umożliwia szybką i łatwą wymianę w trzech różnych miejscach montażu w traktorze. Oznacza to, że możesz pracować elastycznie, bez przestojów w pracy – zapewnia start-up odpowiedzialny za stworzenie prototypowego ciągnika.

Dwa akumulatory można zamonotować z przodu ciągnika i jeden między przednią osią a kabiną. Jeżeli rolnik musi skorzystać z hydrauliki z przodu, wówczas dwa akumulatoru mogą być zamontowane z tyłu ciągnika. Każdy z akumualtorów ma własny specjalny wózek, co ułatwia transport. Jak twierdzą twórcy ONOX, wymiana akumulatora jest łatwa i zajmuje mniej niż 5 minut.

Ponadto producenci postawili na system niskonapięciowy o mocy 48 V po to, by praca akumulatorów zadowalała użytkownika. Dzięki temu rolnicy nie będą musieli przechodzić specjalistycznych szkoleń, by móc korzystać z ciągnika.

image
FOTO: ONOX motors

Jaką maksymalną prędkość osiąga ciągnik elektryczny ONOX?

Maksymalna prędkość, z którą może pracować elektryczny ciągnik ONOX wynosi 40 km/h.

– Ciągnik ONOX reprezentuje naszą wizję zrównoważonego rolnictwa i nasze zaangażowanie w innowacyjne rozwiązania. Chcemy, aby rolnicy aktywnie uczestniczyli w rozwoju naszego produktu, by mieć pewność, że spełnia on ich potrzeby – podsumował założyciel firmy Sebastian Schlegel.

image
New Holland

Ciągniki New Holland z napędem elektrycznym i na biometan. Jaką mają moc?

image
Ciągnik elektryczny

Tadus: zupełnie nowy ciągnik elektryczny. Jaką będzie miał moc?

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: onox.de

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 05:48