StoryEditorWiadomości rolnicze

Monika i Tomek z Rolnicy Podlasie sprzedają ciągniki. Ile chcą za Zetora i Ursusa?

22.02.2023., 08:02h
Bohaterowie programu “Rolnicy. Podlasie” zdecydowali się na sprzedaż starych ciągników. Monika i Tomek z Pokaniewa mają do zaoferowania Zetora 7011 i Ursusa C-360 3P. Ogłoszenie jest dostępne na profilu facebookowym małżeństwa.

Ile Monika i Tomek z Pokaniewa chcą za Zetora i Ursusa?

Gospodarstwo Moniki i Tomka z Pokaniewa jest jednym z największych, które widzowie mogą oglądać w programie “Rolnicy. Podlasie”. W ostatnim czasie małżeństwo Cieślików nabyło nowy traktor marki John Deere model R7 330, który przebył daleką drogę, by móc wspierać rolników w pracach polowych. Jak się okazuje, we wciąż modernizowanym przez Monikę i Tomka gospodarstwie nie ma tylko nowoczesnych maszyn, ponieważ para wystawiła na sprzedaż popularne niegdyś traktory Zetora 7011 i Ursusa C-360 3P.

Zetor 711
Zetor 7011

Ursus 3P
Ursus C-360 3P

“Zapadła decyzja, dwa sprzęty idą na sprzedaż. Zetor 711 i Ursus 3P. Stan jak na zdjęciach. Cena Zetor 35 tys., Ursus 15tys. W pakiecie będzie taniej” - napisali w ogłoszeniu rolnicy z Podlasia.

Czy warto sprzedać Ursusa i Zetora?

Wśród obserwatorów profilu Moniki i Tomka ogłoszenie o sprzedaży coraz rzadziej spotykanych maszyn wywołało niemałe poruszenie. Jak to zazwyczaj bywa, fani podzielili się na dwa obozy: zwolenników i przeciwników sprzedaży.

“Piękne. Bardzo dobry materiał do odbudowy na zabytek. Dobrze by było zobaczyć je po remoncie, przywrócone do stanu fabrycznego” - napisał jeden z obserwatorów.

“Nigdy w życiu nie warte tych pieniędzy” - stwierdził jeden z komentujących.

“Odnowione sprzęty miłe dla oka, super. Ja bym zostawił na pamiątkę, że od nich się zaczynało i dawały radę, a starych drzew się nie przesadza, ale każdy robi, jak uważa. Pozdrawiam serdecznie” - przyznał kolejny obserwator.

Choć obserwujący małżeństwo z Podlasia mieli mieszane uczucia co do tego, czy te modele traktorów warto utrzymywać, czy też nie, to post cieszy się dużym zainteresowaniem, a maszyny pewnie znajdą nowych właścicieli.

Tomek i Monika z Pokaniewa i ich nowoczesne gospodarstwo

Monika i Tomek Cieślikowie gospodarują we wsi Pokaniewo na Podlasiu, gdzie trudnią się hodowlą krów rasy holsztyno-fryzyjskiej. Na placu, który zajmują, nie brakuje nowoczesnych budynków np. wolnostanowiskowej obory czy hali dla jałówek. Jednym z ważniejszych obiektów jest również biogazownia, w której produkowana jest energia elektryczna z gnojowicy.

Od czasu udziału w programie stacji Fokus TV “Rolnicy. Podlasie” małżeństwo jest aktywne w mediach społecznościowych, gdzie dzielą się z obserwatorami nowinami z gospodarstwa, życia rodzinnego, regionalnych wydarzeń czy wypadów na targi rolnicze, czym zaskarbiają sobie sympatię wielu osób.

oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. maj 2024 18:12