StoryEditorAgregaty

Jak agregat Güttler GreenMaster "naprawia" łąki?

18.01.2019., 14:01h
Zakup tego agregatu to było prawdziwe uwieńczenie całego procesu zakupu maszyn w ramach modernizacji. Bez niego nie byłbym wstanie w pełni wykorzystać możliwości urządzeń, które zainwestowałem. Przede wszystkim nie osiągnąłbym takiego końcowego efektu, jeśli chodzi, o jakość uzyskiwanej paszy. Technologia zakładania TUZ oparta na pługu i tradycyjnych maszynach jest niezwykle droga a teraz uważam, że także nieefektywna – mówi Mariusz Maćkula ze wsi Paprotnia w powiecie ryckim.

Najważniejszym elementem agregatu Güttler GreenMaster jest specjalnie opracowany wał pierścieniowy „Prizmenwalze”, który oddziałuje na glebę tworząc na jej powierzchni strukturę owczej racicy. Po przejechaniu maszyny i wysianiu nasion są one w ziemi tak dokładnie umieszczone jakby przeszło po powierzchni stado owiec. Za wytworzenie tego efektu odpowiada zainstalowane na wale 305 wierzchołków pryzmatycznych na metr kwadratowy. 

GreenMaster składa się z: brony, wału Güttler i siewnika pneumatycznego. W jednym cyklu roboczym urządzenie zapewnia: bronowanie, dosiew lub wysiew nowej trawy i wałowanie. W efekcie czego następuje wyjątkowe pobudzanie zagęszczenia traw, likwidacja chwastów szerokolistnych, prawidłowe wciskanie nasion trawy w darń, usunięcie obumarłych resztek traw, wyrównanie kretowin i ubytków po dzikach.

Zakup GreenMastera strzałem w dziesiątkę

W ramach szerokiego pakietu inwestycyjnego od 2015 r. do gospodarstwa Mariusz Maćkula została zakupiona maszyny niezbędne do produkcji pasz różnych producentów: prasa i przetrząsarka Lely, przyczepa do bel, owijarka samozaładowcza i zgrabiarka dwukaruzelowa Pottinger.

– Przy wyborze ...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. grudzień 2024 06:27