Adaptery do zbioru słonecznika OROS SUN – efektywne kruszenie łodyg, sprawdzona ochrona ziarenLinamar/Oros
StoryEditorMateriał promocyjny

Adaptery do zbioru słonecznika OROS SUN – efektywne kruszenie łodyg, sprawdzona ochrona ziaren

04.07.2024., 10:42h
Adaptery do zbioru słonecznika OROS SUN są uznawane za wyróżniające się produkty na międzynarodowych rynkach, które gwarantują bezpieczny i wydajny zbiór słonecznika. Jak działają na polu?

Pierwsze prace nad adapterami do słonecznika OROS rozpoczęto w 1996 roku. Niemal 30-letnie doświadczenie pozwoliło węgierskim producentom na stworzenie technologii gwarantującej bezpieczny i wydajny zbiór słonecznika, charakteryzujący się najniższą utratą i zniszczeniem ziaren na rynku. Dzięki wieloletnim badaniom, prowadzonym przez najlepszych specjalistów z zakresu budowy maszyn rolniczych, dzisiejsze adaptery OROS SUN uznawane są za produkty wyróżniające się na międzynarodowych rynkach.

Maksymalna minimalizacja strat podczas zbioru słonecznika

W trakcie dopracowywania adapterów do zbioru słoneczników najważniejszym aspektem technologicznym było zminimalizowanie utraty ziaren. W przypadku urządzeń SUN efekt ten uzyskany jest przez szereg zróżnicowanych rozwiązań. Przede wszystkim należy podkreślić, że narzędzia OROS posiadają wyjątkowo dużą powierzchnię, która pod tym względem sytuuje je w światowej czołówce. Podczas projektowania ich konstrukcji największy nacisk położono na to, aby wszystkie akcesoria były odpowiednio wyprofilowane, a ich spadek skierowany był do środka. Takie ustawienie pozwoliło na odpowiednie ukierunkowanie nasion, trafiających od razu we właściwe miejsce. Optymalna geometria wstrząsających tac rolkowych, wysokości boczne adaptera oraz siatka ochronna na tylnej ścianie również znacząco wpływają na zmniejszenie utraty ziaren.

Adaptery OROS SUN do zbioru słoneczników dostępne są w różnych wariantach: 6, 8, 12 i 16 rzędowych, z odległościami między rzędami wynoszącymi odpowiednio 56, 70 lub 76,2 cm. W zależności od rodzaju, ich szerokość robocza waha się od 4,5 metra do 12,5 metrów.

Niezawodny w działaniu

Głowa słonecznika oddzielana jest od łodygi przez specjalny nóż, o optymalnej liczbie obrotów, przystosowanej do pracy z tego rodzaju materiałem roślinnym. Adapter nie ma problemów z pochylonymi do przodu główkami, ani też z różną wysokością słoneczników, co jest często spotykanym zjawiskiem na polskich polach i w wielu przypadkach mogło być problematyczne.

image
OROS SUN adaptery do zbioru słonecznika niezawodny w działaniu
FOTO: Linamar/Oros

W ofercie firmy OROS dostępne są zarówno pokrywy metalowe, jak i plastikowe. W przypadku wariantu metalowego właściwości ślizgowe są doskonałe, dzięki czemu agresywna łodyga słonecznika w mniejszym stopniu wpływa na eksploatację końcówek. W wersji plastikowej możliwe jest zwiększenie rozmiarów powierzchni zabezpieczającej tace, co również wpływa na zwiększenie ochrony urządzenia.

Uniwersalny i łatwy w obsłudze

Uniwersalny adapter OROS SUN może być dopasowany do każdego typu kombajnu przy pomocy specjalnej wkładki montażowej, będącej szybkim złączem. Pozwala to na bezproblemowe i bezpieczne podłączenie adaptera, bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych operacji.

Warto podkreślić, że wkładki są kompatybilne również z adapterem OROS CORNADO, dedykowanym do zbioru kukurydzy. Nieprzypadkowo w obu wersjach wytrzymałe i łatwe do wymiany noże do kruszenia są jednakowe, tak więc również w przypadku adaptera OROS SUN można wykorzystać te same elementy tnące.

image
Przystawki do kukurydzy Oros Conrado
FOTO: Oros

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.oros.hu

https://www.facebook.com/oroslinamar/

https://www.youtube.com/user/oroslinamar

Materiał promocyjny Linamar

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 05:37