Przystawki do słonecznika firmy OROSOros/Linamar
StoryEditorMateriał promocyjny

Przystawka Oros Cornado: jak pracuje przy zbiorze kukurydzy, a jak przy słoneczniku?

01.04.2024., 14:05h
Przystawki Oros Cornado mogą być wykorzystywane do zbioru kukurydzy, ale można je doposażyć w zestaw do zbioru słonecznika. Specjalna konstrukcja zapewnia wysoką wydajność rozdrabniania przy użyciu tylko jednej przekładni i jednej pary noży. A to przekłada się na niższą cenę maszyny i niższe zużycie paliwa. Co ciekawe, najstarsze, wciąż działające hedery mają ponad 30 lat.

Zwijanie rolek z nożami i żeberkami

Rolki zatrzaskowe wyposażone w noże i żeberka z łatwością poradzą sobie z łodygami kukurydzy w każdej sytuacji. Noże osadzone na walcach, ściskają łodygę, zapobiegając pozostawaniu szkodników w zdrewniałych częściach rośliny, zapewniających insektom schronienie w okresie zimowym. Noże pokryte są węglikiem wolframu w celu uzyskania maksymalnej trwałości, a łańcuchy napinają się automatycznie. Płyty zatrzaskowe można łatwo dostosować do każdego rodzaju kukurydzy za pomocą hydrauliki, charakteryzującej się niebywałą elastycznością.

image
Przystawki do kukurydzy i słonecznika firmy OROS
FOTO: Oros/Linamar
Rozwiązanie to stanowi jedną z wielu zalet przystawki OROS i rozwijane było sukcesywnie na przestrzeni lat przez najlepszych projektantów. Firma OROS w 1992 roku opracowała system przedniego rozdrabniania w kombajnach zbożowych, tworząc pierwszy flagowy model maszyny rolniczej, stanowiący rewolucję w branży i zmieniający podejście do znanych wcześniej rozwiązań. Łańcuchy zbierające mogą być prowadzone bardzo blisko ziemi, co pomaga odpowiednio ułożyć kukurydzę i podnieść poziom efektywności pracy naszego hedera. 

Zamknięte przekładnie aluminiowe

Aluminiowe obudowy i komponenty napędu są wykonane z najwyższej jakości elementów motoryzacyjnych. Koła zębate wyprodukowano ze stali poddanej obróbce cieplnej.

Wyjątkowa wydajność cięcia

image
Przystawki do kukurydzy i słonecznika firmy OROS
FOTO: Oros/Linamar
Prędkość jazdy i pozycja rozdrabniacza czynią go wyjątkowym na rynku. Ma niską moc napędową przy pracy na poziomie 2800 obr/min. Noże pokryte są węglikiem wolframu w celu uzyskania maksymalnej trwałości. Ich ułożenie zostało zaprojektowane tak, aby osiągnąć jak najniższą wysokość ścierniska. Głowice OROS osiągają wyjątkową wydajność rozdrabniania przy użyciu tylko jednej przekładni i jednej pary noży, co eliminuje konieczność wykorzystania kolejnych elementów rozdrabniających, obniżając nie tylko cenę maszyny, ale także potencjalne awarie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz kombajn generuje minimalne koszty utrzymania, ma niską wagę, co przekłada się na obniżenie zużycia paliwa.

Zoptymalizowana konstrukcja plastikowych osłon i dziobów

Plastikowe osłony charakteryzują się specjalną konstrukcją, zapewniającą płynny przepływ plonów i delikatny transport kolb kukurydzy. Wysokość dziobów można łatwo regulować.

Do zbioru słonecznika

image
Zestaw do słonecznika firmy OROS
FOTO: Oros/Linamar
Zestaw do zbioru słonecznika, wyposażony w aktywne noże dostępny jest w opcji dopasowanej do wszystkich modeli kombajnu. Rozwiązania firmy OROS sprawdzą się najlepiej w przypadku okazjonalnego zbioru.

Doskonała prędkość zbiorów

Przystawka może utrzymać doskonałą jakość cięcia nawet przy prędkości zbioru do 15 km/h.

Zbudowany, aby trwać

Hedery marki OROS posiadają minimalne wymagania konserwacyjne. Napęd, ślimak i każda pojedyncza jednostka zatrzaskowa, chronione są przez sprzęgła bezpieczeństwa Walterscheid. Nasze najstarsze, wciąż działające hedery mają ponad 30 lat.

Najwyższej jakości ochrona powierzchni

image
Przystawki do słonecznika firmy OROS
FOTO: Oros/Linamar
Hedery OROS są najpierw gruntowane w kąpieli KTL, a następnie malowane przy użyciu najnowocześniejszej technologii malowania proszkowego 3D, aby uzyskać najlepszą możliwą ochronę antykorozyjną.

Opcje precyzji

Dzięki automatycznemu sterowaniu wysokością hedera, będzie on utrzymywał tą samą pozycję siekania, dlatego użytkownik nie musi skupiać się na nieustannym regulowaniu wysokości cięcia. Dodatkowo czujniki systemu aktywnego autopilota automatycznie podążają za rzędami kukurydzy, czyniąc pracę w polu efektywną i przyjemną.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Linamar Hungary Zrt. OROS Division
5900 Orosháza, ul. Csorvási 27.
Tel.: +36 68 514 600

www.oros.hu

https://www.facebook.com/oroslinamar/

https://www.youtube.com/user/oroslinamar

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 15:44