Wizyta króla Belgów Filipa I i królowej Matyldy w fabryce Joskina była związana z obchodzonym w tym roku 55-leciem tej firmyJoskin
StoryEditorWiadomości z branży

Królewska wizyta w fabryce Joskina

20.11.2023., 15:30h
Król Belgów Filip I wraz z małżonką królową Matyldą odwiedził fabrykę Joskina w Soumagne. Zasiadł nawet za sterami ciągnika i zaczął obsługiwać podczepiony wóz asenizacyjny X-Trem2.

Król Belgii odwiedził fabrykę maszyn Joskin. Zasiadł nawet za sterami wózu asenizacyjnego X-Trem2

Spotkanie odbyło się w październiku br. Zwiedzanie fabryki królewska para rozpoczęła w dziale badawczo-rozwojowym, gdzie zapoznała się z poszczególnymi etapami projektowania maszyn i wprowadzania usprawnień. Potem obejrzała dział obróbki skrawaniem, malarnię oraz linię montażową. Na koniec tej części wizyty, król Filip I odwiedził dział testów końcowych wozów asenizacyjnych z osprzętem rozlewającym.

Para królewska z zaciekawieniem przyglądała się poszczególnym etapom produkcji maszyn rolniczych. W trakcie rozmów podnosiła kwestię szkolenia zawodowego i potrzebę organizowania praktycznego nauczania w firmach w celu wdrażania uczniów do najnowocześniejszych technologii – podaje firma Joskin.

Na koniec król Filip I zajął miejsce w kabinie ciągnika Fendt 728 Vario, aby wypróbować joystick Isobus zaprezentowany na początku wizyty. Krótko poinstruowany przez pracownika grupy Joskin zaczął manewrować wysięgnikiem i rampą Pendislide PRO przy sprzęgniętym z traktorem wozie X-Trem2. Przed wyjazdem para królewska zgodziła się zrobić wspólne zdjęcia z załogą zakładu, a warto dodać, że w fabryce w Soumagne pracuje 400 osób.

image
FOTO: Joskin

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 04:56