StoryEditorPaszowozy

Martin – nowa marka paszowozów z polskiej firmy. Czym się wyróżnia?

13.06.2019., 10:06h
W Polsce pojawiły się wozy paszowe sygnowane marką Martin. Andrzej Kostrzewski, który przez kilkanaście lat pracował w firmach produkujących tego typu maszyny, firmę Martin Business Connect i zaczął budować własne pionowe wozy paszowe. W ofercie ma też wozy z poziomymi ślimakami oraz ścielarki do słomy, ale te maszyny wytwarza dla niego włosko-francuski kooperant.

– Rocznie w Polsce sprzedaje się ok. 600–700 nowych wozów paszowych. Producentów jest ponad trzydziestu, z tego grubo ponad 90 procent z nich oferuje wozy z pionowymi ślimakami. Myślę jednak, że na rynku znajdzie się miejsce dla nowej marki. Tym bardziej, że nasze pionowe paszowozy wyróżnia solidne wykonanie oraz bogate wyposażenie standardowe obejmujące m.in. dwubiegową przekładnię redukcyjną renomowanej marki Comer Industries umożliwiającą wybór obrotów ślimaka między 19 a 39 obr./min, rurę zamocowaną wokół krawędzi zbiornika ograniczającą wypadanie paszy przy pełnym załadowaniu, platformę inspekcyjną, osie jezdne włoskiej firmy ATW, wał przegubowo-teleskopowy czy elektroniczny system wagowy włoskiej marki Digi Device – wymienia Andrzej Kostrzewski, właściciel firmy Martin, z którym rozmawialiśmy w pierwszy weekend czerwca na targach Open Farm w Sierakowie koło Przasnysza. 

Jakie paszowozy ma w ofercie Martin?

Martin produkuje pionowe wozy paszowe w zakresie pojemności od 6 do 30 m3. Na specjalne zamówienie jest w stanie zbudować jeszcze większe maszyny. Ale firma jest przekonana, że najlepiej sprzedającym się modelem w Polsce ...

Pozostało 83% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 22:12