Nowa kosiarka Claas Disco 9300 Direct SwatherClaas
StoryEditorMaszyny zielonkowe od Claas

Nowa kosiarka Claas Disco 9300 Direct Swather z kondycjonerem palcowym

01.07.2024., 10:00h
Kosiarka Claas Disco 9300 Direct Swather z kondycjonerem palcowym oraz poprzecznymi taśmami transportowymi pozwala na bardzo szybkie koszenie łąk z ilością porostu powyżej 60 t/ha. Jak mocny ciągnik musi współpracować z kosiarką?

Claas Disco 9300 Direct Swather z rozwiniętą technologią ślimaka

Claas Disco 9300 Direct Swather została wyposażona w podwójny kondycjoner rolkowy z nowym układem napędowym HD i taśmą XXL specjalnie dostosowaną do przepływu materiału w kondycjonerze rolkowym. 

Technologia ślimaka wykorzystywana wcześniej w samojezdnej sieczkarni polowej JAGUAR została rozwinięta w nowy system DIRECT SWATCHER na potrzeby wykonywania prac na użytkach zielonych. Claas wyszedł na przeciw gospodarstwom, które chciały zrezygnowac z kondycjonera ze względu na dłuższy proces więdnięcia lub mniejszą dostępną moc silnika. 

4 strategie koszenia Claas Disco 9300 Direct Swather

Kosiarka Claas Disco 9300 Direct Swather poraz pierwszy w tym segmencie zapewnia cztery strategie koszenia i odkładania pokosów:

  • całkowite, szerokie przetrząsanie dla efektywnego, szybkiego więdnięcia,
  • koszenie ze zintegrowanym centralnym odkładaniem pokosów dla szybkiego i skutecznego zbioru paszy z pola bez przetrząsacza i zgrabiarki,
  • 18 m koszenia na 12 m odkładania w zagonie (łączone odkładanie pokosów/szerokie przetrząsanie) w celu aktywnego sterowania procesem więdnięcia oraz optymalnego wykorzystania samojezdnej sieczkarni polowej,
  • koszenie z jednostronnym odkładaniem pokosu dla pracy przy krawędzi pola.

Zalety Claas Disco 9300 Direct Swather

Do głównych zalet Claas Disco 9300 Direct Swather należy zaliczyć chociażby możliwość łączenia pokosów bez kondycjonera z niewielkim zapotrzebowaniem mocy. Szerokość robocza kosiarki to aż 9,10 m.

Kosiarka jest wyposażona w ślimaki obracane hydraulicznie co daje dużą elastyczność i pozwala na łączenie pokosów lub  szerokie przetrząsanie lub jednostronne szerokie przetrząsanie dla precyzyjnego sterowania procesem suszenia, jak również możliwość oczyszczania krawędzi pola lub zastosowanie strategii 18 na 12.

Claas w swojej kosiarce zastosował także ślimaki transportowe o średnicy zwiększającej się stożkowo ku środkowi kosiarki, które zostały rozmieszczone w równej odległości od belki tnącej. Dzięki temu zapewniają maksymalną przepustowość oraz minimalne straty pobierania. Wpływ na szybki przepływ masy zielonej ma równiez odpowiednoa  obudowa ślimaka poszerzającą się ku tyłowi wraz z kanałem transportowym oraz regulowane noże na wyjściu ślimaka.

Claas Disco 9300 Direct Swather został także wyposażone w ISOBUS co znacznie ułatwia obsługę kosiarki. Opcjonalnie maszynę można dopasażyć w automatykę dla zboczy.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Claas.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 18:09