StoryEditorWiadomości rolnicze

Nowa seria kombajnów C6000 marki DEUTZ-FAHR

02.07.2015., 22:07h
Po osiągnięciu wielkiego sukcesu związanego z wprowadzeniem na rynek serii C9000 w 2013 r. oraz serii C7000 w 2014 r., marka DEUTZ-FAHR trzeci rok z rzędu z prezentuje nową gamę kombajnów zbożowych. Jak zapewnia producent seria C6000 składa się z wydajnych i kompaktowych modeli przeznaczonych dla rolników, którzy wolą polegać na własnych maszynach i zasobach podczas żniw.

Marka DEUTZ-FAHR pozostała sobie wierna w kwestii podstawowej koncepcji maszyny, która jest wyposażona w pięć wytrząsaczy słomy. Tak jak większe modele, model C6205 posiada bardzo atrakcyjną konstrukcję zaprojektowaną przez studio Giugiaro Design oraz zapewnia najwyższej klasy komfort prowadzenia i łatwość obsługi. Posiada gamę hederów o różnych szerokościach roboczych, wyposażonych w układ tnący Schumacher Easy Cut,  system omłotu (z opcjonalnym turbo-separatorem) oraz układ czyszczenia z innowacyjnym systemem powrotu ziarna DGR. Kombajny C6000 dostępne są także z hederami VARIOCROP wyposażonymi w regulowany stół.

Zbiornik ziarna ma pojemność 7000 litrów. Seria C6000 jest napędzana ekonomicznymi i ekologicznymi silnikami (Tier 4 Final) dostępnymi na rynku: jednostki napędowe DEUTZ TCD L6 T4F 6,1 l generują moc znamionową 230 KM (169 kW) i moc maksymalną 250 KM (184 kW).

Kabina COMMANDER EVO II zapewnia wysoki standard komfortu dzięki dobrej izolacji akustycznej wnętrza i wydajnemu układowi klimatyzacji. Wszystkie funkcje kombajnu zbożowego sterowane są za pomocą przycisków na konsoli i joysticku. Fotel pasażera oraz przenośna lodówka o pojemności 21 l (opcjonalna) uzupełniają ergonomiczne i komfortowe stanowisko pracy.

Sterowanie przekładnią oraz głównymi funkcjami realizowane jest przy użyciu nowego joysticka, dzięki czemu obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna. Combine Control Management (CCM) pozwala operatorowi na bieżące kontrolowanie wydajności i jakości wykonywanego zbioru, podając kluczowe informacje o parametrach eksploatacyjnych kombajnu.

Hedery oferowane są w następujących szerokościach roboczych: 4,2 m, 4,8 m, 5,4 m oraz 6,3 m. Każdą z wersji hedera C6000 wyposażono w planetarny napęd kosy, gwarantujący dużą częstotliwość cięć, wynoszącą około 1220 cykli na minutę. Układ tnący wykorzystuje opatentowany system tandemowego prowadzenia kosy Schumacher Easy Cut II.

Heder można wyposażyć w dwa pionowe noże tnące, co umożliwia zbiór rzepaku, natomiast specjalny zestaw przezbraja hedera do zbioru słonecznika. Dla zapewnienia wyjątkowo dokładnego cięcia, układ automatycznego sterowania kompensuje wychylenia boczne listwy tnącej zwiększając precyzję cięcia, szczególnie przy szerokich hederach. Nowy regulowany stół w przypadku hederów VARICROP dostępny w szerokościach roboczych 4,5 m, 5,5 m lub 6,5 m i pozwala na dostosowanie ustawień do zbioru dowolnych upraw, od jęczmienia po rzepak.

System młócący modelu C6205 posiada taką samą charakterystykę, co ten stosowany w modelach C9000 i C7000, gwarantując najlepsze osiągi przy każdym typie plonu, zapewniając wysoką jakość ziarna i słomy. Bęben młócący o średnicy 600 mm zbudowane z ośmiu wzmocnionych cepów przymocowanych do pięciu wsporników.

Turboseparator zwiększa wydajność kombajnu o około 20%. Dzięki temu maszyna może zapewnić maksymalne osiągi nawet podczas prac przy szczególnie obfitych plonach lub w ciężkich warunkach, z zieloną słomą, przy zwiększonym zachwaszczeniu.

Klepiska modelu C6205 posiada duży kąt opasania, wynoszący 121°, dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie całej powierzchni separacji. Wersja z klepiskiem monolitycznym dostępna jest w trzech wariantach rozstawienia prętów – 11, 14 i 16 m – co pozwala na lepsze dostosowanie parametrów do różnych upraw.

Klepisko segmentowe (opcjonalne) dodatkowo zwiększa walory użytkowe Serii C6000. Pozwala na szybką zmianę ustawień kombajnu podczas sezonu zbiorów dzięki dostosowywanym ustawieniom młócenia i separacji, zależnie od plonów i warunków zbioru. Klepisko segmentowe składa się z trzech wzdłużnych sekcji – 11, 14 i 20 mm – które mogą być szybko wymieniane, bez potrzeby demontażu przenośnika pochyłego kombajnu. W przypadku upraw wymagających delikatniejszego zbioru opcjonalnie dostępny jest zsynchronizowany odrzutnik plew, umieszczony za bębnem młócącym.

Długie, zamknięte wytrząsacze słomy Serii C6000 pozwalają na precyzyjne oddzielanie ziarna we wszystkich warunkach, nawet przy wilgotnym i zanieczyszczonym plonie. Kombajn posiada sita o dużej powierzchni. Wydajność czyszczenia jest dodatkowo zwiększana dzięki układowi wentylacji z wentylatorem turbinowym. Mimo kompaktowych gabarytów, model C6205 posiada w standardzie zamontowany wentylator turbinowy, który – dzięki swojej dużej średnicy (400 mm) oraz 44 łopatkom umieszczonym na całej szerokości – podaje powietrze na całej szerokości roboczej kombajnu zbożowego.

Model DEUTZ-FAHR C6205 może również zostać wyposażony w wysoce wydajną sieczkarnię oraz rozrzutnik plew, które są w stanie przetwarzać duże ilości materiału. Osprzęt można z łatwością uruchomić i dostosować jego ustawienia do aktualnych potrzeb, zapewniając doskonałe wyniki i skrócony czas pracy.

 

Kolejną cechą charakterystyczną modelu C6205 jest układ podwójnego powrotu niedomłotów (DGR), poprawiający osiągi i wydajność układu młócącego, przy jednoczesnej redukcji strat ziarna. Materiał kierowany jest ponownie na podsiewacz poprzez dwa kanały. Po dwóch stronach kombajnu znajdują się mini-młocarnie, które umożliwiają dodatkowe czyszczenie.

Silniki DEUTZ TCD L6 T4F 6,1 l, chłodzone cieczą, wyróżniają się wysoką mocą i dobrymi osiągami. Dzięki układowi wtryskowemu Common Rail, 24 zaworom oraz elektronicznemu systemowi sterowania, jednostki DEUTZ generują wysoką moc we wszystkich warunkach i mogą szybko reagować na zmiany obciążenia. Katalizator utleniający (DOC), w połączeniu z technologią selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) redukuje zawartość tlenków azotu (NOx) w spalinach, które stanowią jedną z najbardziej toksycznych substancji powstających w wyniku spalania paliwa w silniku wysokoprężnym

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. grudzień 2024 08:40