firmowe
StoryEditorTechnologie w rolnictwie

Technologies rozwija pomoc agronomiczną w oparciu o sztuczną inteligencję

07.05.2024., 10:00h
xFarm Technologies połączy się z firmami Greenfield Technologies i Space Sense. Ta operacja ma na celu umocnienie pozycji firmy w branży rolniczej.

xFarm łączy się z Greenfield Technologies i SpaceSense

xFarm Technologies łączy się z firmami Greenfield Technologies i SpaceSense. Celem integracji jest umocnienie pozycji firmy w branży rolnictwa regeneratywnego oraz sztucznej inteligencji geoprzestrzennej wspierając globalną transformację rolnictwa.

Włoska firma xFarm Technologies specjalizująca się dziedzinie cyfryzacji rolnictwa wspiera 340 000 gospodarstw rolnych oraz ekosystem około 100 dużych podmiotów na obszarze czterech milionów hektarów. Aby rozbudować swoje możliwości zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z dwoma firmami. Mowa tu o integracji z hiszpańską firmą Greenfield Technologies, z siedzibą w Badajoz, która specjalizuje się w charakterystyce gleby w celu optymalizacji zarządzania uprawami, by były bardziej zrównoważone i odporne oraz o połączeniu sił z francuską SpaceSense, pionierską firmą z siedzibą w Paryżu, która świadczy usługi analizy klimatu przy użyciu danych satelitarnych i sztucznej inteligencji.

„Dzięki współpracy z dwoma doskonałymi graczami rynkowymi, aktywnymi nie tylko w dwóch kluczowych krajach dla europejskiego rolnictwa, ale także w innych częściach świata, chcemy wzmocnić naszą pozycję w branży rolnictwa regeneracyjnego i sztucznej inteligencji geoprzestrzennej, poszerzając naszą rolę w skali ogólnoeuropejskiej, aby stworzyć nową wartość i wnieść dalekosiężny wkład w globalny agrobiznes"- mówi Matteo Vanotti, CEO xFarm Technologies

Efektywne wsparcie sektora rolniczego i spożywczego

Prezes firmy Greenfield Technologies - Miguel Córdoba uważa, że rozpoczęta kooperacja ma w głównej mierze umocnić naszą zdolność do efektywnego wspierania sektora rolniczego i spożywczego w dążeniu do wyższych standardów konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju. - mówi, CEO Greenfield Technologies.

"Poprzez tę współpracę zwiększymy naszą zdolność do doskonalenia naszych produktów, w tym analizy gleby oraz wsparcia dla upraw charakterystycznych dla obszaru śródziemnomorskiego, takich jak pomidory, oliwki czy migdały, jednocześnie przyspieszając adopcję rolnictwa regeneracyjnego, co przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i naszej planecie".

Co się zmieni po połączeniu firm?

Z kolei SpaceSense widzi duże możliwości we współpracy poprzez wspracie specjalistów z xFarm z zakresu wiedzy agronomicznej, która w połączeniu z doświadczeniem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych satelitarnych pozwoli rozbudować i wzmonić usługi Climate Intelligence polegające na szacowaniu poziomu węgla w glebie i zarządzaniu wspomnianymi danymi na skalę planetarną.

Więcej przeczytasz w artykule: Platforma xFarm zyska nowe umiejętności​

opr. Łukasz Siara na podstawie mat. prasowych xFarm Technologies

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 01:50