Waldemar Pawlak własnoręcznie przebudowuje siewnik do polonów z Agro MaszuFot. Facebook Waldemar Pawlak
StoryEditorPolityk w warsztacie

Waldemar Pawlak chwali się, jak przerabia siewnik [ZDJĘCIA]

11.09.2023., 16:00h
Co robi Waldemar Pawlak, gdy wraca z Warszawy i zdejmuje garnitur? Były premier i aktualny prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a na co dzień rolnik, pochwalił się właśnie na Facebooku własnoręcznie wykonaną przebudową siewnika do poplonów. Przed nim jeszcze kosmetyczne prace, potem testy polowe.

Waldemar Pawlak „ładuje akumulatory” pracując w swoim gospodarstwie

Znany polityk PSL, były premier, jest też rolnikiem. Jego gospodarstwo znajduje się we wsi Kamionka. Waldemar Pawlak nie ogranicza się do prowadzenia upraw. Właśnie poinformował na swoim Facebooku o własnoręcznie wykonanie wykonanym połączeniu w jeden zestaw siewnika z talerzówką.

Przebudowa polegała na takiej adaptacji siewnika do poplonów Agro Masz, by idealnie współgrał z nową talerzówką Vaderstad. Priorytetem było stworzenie mocnej podstawy, aby siewnik stabilnie pracował z prędkością do 15 km/h.

- Dzięki świetnie wyposażonemu warsztatowi, mogę wykonać większość prac na własną rękę – pisze były premier. I dodaje, że własnoręcznie obsługuje spawarkę i wycinarkę plazmową.

Do przeprowadzenia już tylko kosmetyka. Waldemar Pawlak jest dumny z efektów

- Etap końcowy modyfikacji siewnika za mną. Po wielu godzinach pracy, cięciu, spawaniu i dopracowywaniu każdego szczegółu, jestem dumny z efektów – pisze Waldemar Pawlak. - Jak widać na załączonych zdjęciach, całość jest niemal gotowa. Teraz skupiam się na końcowych drobiazgach: dostosowaniu długości węży, ostatnim malowaniu i skręceniu wszystkich elementów w całość.

Po zakończeniu tych prac, zaplanowane są testy w polu. - Jestem pewien, że moja adaptacja siewnika do poplonów będzie efektywna i przyniesie oczekiwane rezultaty – zapewnia rolnik.

I tłumaczy, że w czasach, „gdy polityka i światowy chaos są wszędzie wokół nas, inżynieria i spędzanie czasu w warsztacie z psami to mój osobisty sposób na odcięcie się i znalezienie chwili spokoju. Dzięki za wsparcie i zainteresowanie projektem. Do zobaczenia na kolejnych inżynierskich etapach!”

Waldemar Pawlak jest z wykształcenia inżynierem

Waldemar Pawlak ma solidne podstawy teoretyczne do zajmowania się „po godzinach” swoją pasją. Jak informuje Wikipedia jest on laureatem V Olimpiady Wiedzy Technicznej z 1978. Jest także absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej z 1984.

Ale prace przy przebudowie siewnika idą sprawnie nie tylko dzięki odpowiedniemu wykształceniu. - Choć w moim warsztacie techniczne aspekty są kluczowe, nie mogę zapomnieć o moich wiernych towarzyszach – dwóch owczarkach niemieckich. Jack i Charli są niesamowicie sprytne i na sygnał skutecznie unikają błysków spawania. Kto powiedział, że inżynieria i czworonogi nie idą w parze? - pyta retorycznie Waldemar Pawlak.

Krzysztof Janisławski

Fot. Facebook Waldemar Pawlak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. lipiec 2024 00:39