StoryEditorWiadomości z branży

Targi rolnicze SIMA przesunięte. Czy inne targi rolnicze też będą odowołane?

28.09.2020., 15:09h
Branża targowa przegrywa walkę z koronawirusem. Kapitulację ogłosił organizator paryskich targów SIMA przesuwając imprezę z 21–25 lutego 2021 roku na bardzo odległy termin 6–10 listopada 2022 roku. Czy w ślad za nim pójdą inni?

Pilne! Targi SIMA przesunięte na rok 2022

Francuzi są pewni, że do przyszłego roku koronawirus nie odpuści, stąd – jak podają – podjęli trudną, ale konieczną decyzję o kolejnym przesunięciu wystawy SIMA. Bo pierwotnie te największe targi techniki rolniczej we Francji miały się odbyć w tym roku w dniach 8–12 listopada.

Podstawą tej decyzji jest niepewność związana z pandemią koronawirusa oraz wynikające z tego obostrzenia, a także brak gwarancji zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa wystawcom i odwiedzającym, w szczególności tym z zagranicy – argumentuje swoją decyzję organizator targów SIMA.

Czy rzeczywiście chodzi tylko o względy bezpieczeństwa?

Z pewnością wpływ na podjęcie takiej decyzji miały też decyzje głównych wystawców co do obecności na wystawach rolniczych. Nie tak dawno jeden z największych graczy na rynku – firma John Deere – poinformował, że wycofuje się ze wszystkich międzynarodowych targów techniki rolniczej i do 31 października 2021 roku jej maszyn nie będzie można zobaczyć na żadnej z kluczowych wystaw. Tu też podnoszony był temat względów bezpieczeństwa klientów i pracowników John Deere’a. Zamiast targów, Ameryk...
Pozostało 82% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:04