StoryEditorCiekawostki

Tour de France... ciągnikiem rolniczym

30.03.2021., 17:03h
Nawet w czasie pandemii rolnicy wykonują swoją ciężką pracę, aby zapewnić pożywienie dla całej populacji. Aby podkreślić ich znaczenie, we Francji powstał projekt CoFarming Tour, polegający na spotkaniach z rolnikami i przygotowaniu treści, które wytłumaczą społeczeństwu tę kwestię.

5 tygodni w ciągniku!

W ramach tej akcji francuski youtuber o nicku „Thierry, agriculteur d’aujourd’hui” spędzi pięć tygodni w ciągniku Valtra G135 przemierzając francuskie drogi i odwiedzając gospodarstwa rolne, szkoły, podmioty sektora rolnego, instytucje publiczne, dealerów maszyn rolniczych i inne miejsca, by spotkać się z profesjonalistami i z nimi porozmawiać.

Jaki jest cel ciągnikowego Tour de France?

Głównym celem wyprawy nazywanej nawet ciągnikowym Tour de France jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie rolnictwa, a także promocja innowacyjności i różnorodności, a także przedstawienie różnych rozwiązań dotyczących techniki rolniczej. Projekt organizuje stowarzyszenie start-upów rolniczych CoFarming oraz influencer i youtuber Thierry Bailliet. Wyprawa składa się z pięciu etapów. Pierwszy rozpoczął się w Paryżu.

Przemysław Staniszewski
Zdjęcie: Valtra

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. maj 2024 02:25