StoryEditorRozsiewacze

Trzy serie rozsiewaczy od Lemkena – czym się różnią?

20.09.2019., 18:09h
W listopadzie 2019 na wystawie Agritechnica firma Lemken zaprezentuje zawieszane rozsiewacze nawozów Spica, Tauri i Polaris o pojemności od 900 do 4000 litrów. To efekt nawiązania współpracy z francuską firmą Sulky.
Niedawno obie firmy w osobach Nicola Lemken, dyrektor generalna firmy Lemken oraz Julien Burel, prezesa Sulky, ogłosiły partnerstwo handlowe. Dzięki niemu Lemken rozszerzy swoje portfolio o rozsiewacze nawozów, a Sulky będzie mógł zwiększyć wolumen wytwarzanych maszyn, co pozwoli lepiej wykorzystać swoje zakłady produkcyjne. Wiadomo już, że rozsiewacze w niebieskich barwach będą sprzedawane w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w krajach Beneluksu.

Spica

Obie firmy dogadały się co do trzech serii maszyn i pięciu modeli. Najmniejszy o nazwie Spica 8 będzie dostępny zarówno ze zbiornikiem o pojemności 900 litrów, przy którym szerokość robocza regulowana będzie w zakresie 9–18 m lub 12–24 m oraz ze zbiornikami na 1500 lub 2100 litrów, dla których zakres wyrzutu granulek sięga 12–24 m. Maszyny przeznaczone są dla mniejszych gospodarstw, dlatego postawiono w nich na ręczną obsługę. W taki sposób ustawiana jest dawka wysiewu oraz szerokość wyrzutu granulek. Druga regulacja będzie odbywała się poprzez zmianę punktu spadania nawozu na tarczę. Jeżeli nawóz spadnie bliżej środka tarczy, będzie wyrzucany dalej, a jeżeli kierowany zostani...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. październik 2023 13:48