Dariusz i Barbara Szmigielowie wspólnie z synem Przemysławem (na zdjęciu trzeci od prawej) wraz z gośćmi z Łotwy.Józef Nuckowski
StoryEditorReportaż z gospodarstwa

Łotysze byli pod wrażeniem nowej obory rolników spod Garwolina

29.06.2024., 17:00h
Gospodarstwo Barbary i Dariusza Szmiglów w Budziskach (gm. Trojanów) odwiedziłem na początku listopada ubiegłego roku. Wówczas przygotowywali się do wprowadzenia zwierząt do nowo wybudowanej obory. W tym roku ponownie do hodowców zawitałem, przy okazji wizyty rolników z Łotwy, którzy przejechali nowy obiekt obejrzeć.

Rolnicy z Łotwy byli pod wrażeniem nowoczesnego obiektu

Zwiedzanie gospodarstwa państwa Szmiglów było jednym z punktów kilkudniowej wycieczki zorganizowanej przez łotewski wojewódzki oddział doradztwa rolniczego, w ramach projektu związanego z rolnictwem i ochroną środowiska. Uczestniczyło w nim 22 rolników z rejonu Kuldiga.

Dariusz Szmigiel już na wstępie stwierdził, że dobrze przygotował się do budowy nowego obiektu. Odwiedził wiele obór z różnymi rozwiązaniami pytając rolników o to jak się sprawdzają w praktyce. Dzięki temu, ze szczegółami zaplanował oborę, z której po ponad półrocznym okresie użytkowania jest zadowolony.

image
Krowy w nowym obiekcie mają zapewniony komfort, a hodowcom lżej pracuje się przy ich obsłudze
FOTO: Józef Nuckowski
Pozostało 79% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 22:36