StoryEditorRasy krów

Krowy rasy szwedzkiej czerwonej – czy warto się nimi zainteresować?

06.03.2020., 13:03h
Nowy przewodniczący rady nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie Sławomir Przytuła, swoje rodzinne gospodarstwo prowadzi w miejscowości Górskie w gminie Kolno. W radzie nadzorczej działa od 2010 roku, zastąpił w niej na stanowisku przewodniczącego Jana Zawadzkiego, który tę funkcję piastował 16 lat.
Sławomir Przytuła nie planuje rewolucyjnych zmian, a dalszy rozwój spółdzielni.

Otrzymałem mandat, który chcę jak najlepiej wykorzystać dbając o wizerunek spółdzielni, naszych członków oraz pracowników. Zakładam ścisłą i owocną współpracę z zarządem. Mam zamiar uaktywnić funkcjonowanie komisji przy radzie oraz wspierać inwestycje, które są ważną i konieczną częścią rozwoju Mlekpolu – powiedział Sławomir Przytuła.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

W prowadzeniu rodzinnego gospodarstwa pomaga syn Konrad, który przed trzema laty podjął decyzję, że w przyszłości przejmie gospodarstwo po rodzicach i będzie rozwijać produkcję mleka. Wtedy też powstała nowa obora uwięziowa na maksymalnie 70 krów dojnych.

Syn pracował w Warszawie, był także w Anglii i zobaczył, że pracować u kogoś to wcale nie jest tak fajnie. Sprawdziło się powiedzenie „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Wrócił na gospodarstwo, założył rodzinę i kilka tygodni temu urodził mu się syn Staś, zatem jestem świeżo upieczonym dziadkiem – powiedział Sławomir Przytuła.

Swoje gospodarstwo Sławomir Przytuła określa jako normalne rodzinne ...
Pozostało 86% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. maj 2024 14:38