Pod koniec lutego br. powstały dwa nowe Serenadowe Kąciki Zabaw.firmowe
StoryEditorSpółdzielnie mleczarskie

Dzieci z Pasłęka i Bartoszyc mają swoje Serenadowe Kąciki Zabaw

16.03.2024., 10:30h
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach oraz Szpital Powiatowy w Pasłęku otrzymały Serenadowe kąciki zabaw. Symboliczne otwarcia miały miejsce 21 i 22 lutego.

Dwa nowe serenadowe kąciki zabaw w szpitalu w Bartoszycach i Pasłęku są już dostępne dla dzieci z oddziałów pediatrycznych

Szpital w Bartoszycach zdobył w akcji SM Spomlek 35 tys. 608 głosów. Serenadowy kącik zabaw powstał w pięknej, dużej sali zabaw dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym. Sala nazywana jest przez personel zimowym ogrodem, w którym bawią się dzieci. Został on 21 lutego br. wzbogacony o przedmioty w żółto-czarnych kolorach – serenadowe mebelki, wieżę zabaw, kolorowanki, kredy.

Koordynator Oddziału, lekarz pediatra Urszula Kownierowicz mówiła na otwarciu, że dzieci nie chcą wręcz wracać do domu, bo tutaj mają wspaniałą salę zabaw, a od lutego jeszcze piękny, serenadowy zakątek z zabawkami. Na otwarciu obecny był personel oddziału pediatrycznego, dzieci, rodzice oraz lokalna telewizja, która zarejestrowała moment symbolicznego otwarcia.

Szpital w Pasłęku zdobył w internetowym głosowaniu 6 miejsce i 31 tys. 970 głosów. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek postanowiła obdarować Pasłęk Serenadowym kącikiem. Miejsce zabaw powstało 22 lutego w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci, która mieści się przy szpitalu powiatowym.

Beata Dąbrowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:37