Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek zachęca do aktywnego udziału w akcji ”Serenadowe kąciki zabaw”, która ma na celu stworzenie warunków do zabawy dla dzieci przebywających w szpitalachSM Spomlek
StoryEditorSpółdzielnie mleczarskie

Dzięki SM Spomlek w 5 szpitalach powstaną kąciki do zabawy dla dzieci

26.11.2023., 13:00h
Beata DabrowskaBeata Dabrowska
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek zachęca do aktywnego udziału w akcji "Serenadowe kąciki zabaw", która ma na celu stworzenie warunków do zabawy dla dzieci przebywających w szpitalach. I etap, to zgłaszanie szpitali, które mają oddziały pediatryczne. W II etapie odbędzie się głosowanie na wybrane 20 placówek zdrowia.

Zdecyduj, gdzie powstaną kolejne "Serenadowe kąciki"!

SM Spomlek, znana z produkcji wyśmienitych serów Serenada i długodojrzewających Skarby Serowara, od lat angażuje się w działania społeczne. Już od 2018 roku firma tworzy "Serenadowe kąciki zabaw" w szpitalach i przychodniach zdrowia. Do dziś udało się wyposażyć 33 takie miejsca.

Celem obecnej akcji jest pozyskanie zgłoszeń na Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej (szpitale) z oddziałami pediatrycznymi, które potrzebują kącików zabaw dla dzieci. Zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz na stronie www.serenadadladzieci.pl w pierwszym etapie konkursu, który trwa od 6 do 19 listopada 2023 roku. Powołana komisja wybierze 10 szpitali na podstawie uzasadnienia zgłoszenia, a kolejne 10 zostanie wybranych na podstawie liczby zgłoszeń.

W drugim etapie konkursu (1–17 grudnia), wyłonione zostanie 20 miejsc. W głosowaniu na stronie internetowej www.serenadadladzieci.pl zwycięży 5 szpitali, które zdobędą największą liczbę głosów. Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 grudnia za pośrednictwem strony internetowej oraz na profilu FB Serenada.

Serenadowe kąciki zabaw pomocą dla małych pacjentów

– "Serenadowe kąciki zabaw" stanowią niezwykle ważny element w placówkach opieki zdrowotnej. Dla dzieci, które przechodzą przez stresujące sytuacje, takie jak badania czy zabiegi, te kolorowe zakątki stają się oazą radości i rozrywki. To miejsca, które sprawiają, że wizyta w szpitalu lub przychodni jest mniej straszna. W tych specjalnie przygotowanych miejscach, dzieci mają możliwość wyrażenia siebie, rozwijania swoich umiejętności i czerpania radości z chwil spędzonych w towarzystwie innych dzieci. Dzięki "Serenadowym kącikom zabaw", pobyt w szpitalu przestaje być wyłącznie doświadczeniem medycznym, a staje się także czasem, w którym można się bawić i rozwijać tłumaczy prezes SM Spomlek Paweł Gaca.

Niezwykle cenna inicjatywa mleczarni Spomlek pokazuje, jak dużo można zrobić dla dobra małych pacjentów. Kąciki zabaw składają się z wieży zabaw z manualnymi zabawkami, stolika z 4 krzesełkami, kolorowanek, kredek oraz regału pełnego zabawek.

image
FOTO: firmowe

Oprac. Beata Dąbrowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 19:02