– Obecna sytuacja na rynku mleczarskim nie jest łatwa, zwłaszcza dla mniejszych podmiotów – zauważa prezes Dariusz Sapiński.
StoryEditorSpółdzielnie mleczarskie

Mlekovita znów się powiększa. SM "KaMos" dołącza do grupy

09.07.2024., 14:00h
Grupa Mlekovita nieustannie rozwija swoją pozycję w Polsce i na świecie. Drugi kwartał 2024 r. kończy formalnym włączeniem w swoje struktury Spółdzielni Mleczarskiej „KaMos” w Kamiennej Górze, przypieczętowanym uroczystym przyjęciem Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej.

Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” oficjalnie 26 zakładem produkcyjnym Mlekovity

Dzięki odważnej i konsekwentnie prowadzonej konsolidacji, Grupa Mlekovita jest dziś największą firmą mleczarską w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od lipca oficjalnie powiększy się do 26 zakładów produkcyjnych. Nowo włączanym podmiotem jest Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” o blisko 80-letniej historii.

– Obecna sytuacja na rynku mleczarskim nie jest łatwa, zwłaszcza dla mniejszych podmiotów. Rosnące koszty i oczekiwania konsumentów, trudny rynek handlowy, stopniowa koncentracja produkcji i przetwórstwa skutkują potrzebą przekształceń sektora mleczarskiego. Naturalnym krokiem w takich realiach jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta właśnie finalizowana na Dolnym Śląsku pozwala na wzmocnienie potencjału rynkowego oraz przerobowego zakładu w Kamiennej Górze. Umożliwia jego dalsze nieprzerwane działanie, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka podkreśla prezes zarządu Grupy MLEKOVITA, Dariusz Sapiński.

Mlekovita przyjęta do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej

Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpiło 1 lipca br. Już kilka dni wcześniej, na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego (18 czerwca br.), odbyło się uroczyste przyjęcie Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej. Z okazji tego symbolicznego połączenia przedstawiciele SM „KaMos” wręczyli prezesowi zarządu Grupy Mlekovita Dariuszowi Sapińskiemu pamiątkowy obraz przedstawiający nowo włączany zakład.

Konsolidacja obu podmiotów pozwala nie tylko na optymalizację kosztów produkcji i logistyki, ale również na dywersyfikację i zwiększenie aktywności produktowej.

Dzięki Mlekovicie rynek zbytu w skali ogólnopolskiej zyskują znane i lubiane produkty wyrabiane w Kamiennej Górze – w tym ser z przerostem błękitnej pleśni, z którego słynie sudecka mleczarnia. Jednocześnie, to połączenie umożliwia dalszy rozwój, poprzez wykorzystanie pełni mocy przerobowych konsolidowanego podmiotu.

Planowane unowocześnienie i modernizacja zakładu wpłyną zaś na stabilizację zatrudnienia i produkcji tamtejszej spółdzielni, co w konsekwencji naturalnie przełoży się na zapotrzebowanie na surowiec od lokalnych dostawców. Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, do której właśnie dołącza dolnośląski zakład, pozwoli planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw, zwłaszcza młodym rolnikom i producentom mleka.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
11. lipiec 2024 12:37