Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Mleczarskiego Kongresu Energetycznego miała na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technik i technologii w zakresie energii, nie tylko elektrycznej.Mlekovita
StoryEditorWiadomości z branży

Ogólnopolski Mleczarski Kongres Energetyczny: jak transformacja energetyczna wpłynie na spółdzielnie?

06.12.2023., 15:30h
Beata DabrowskaBeata Dabrowska
Przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu stawiają sobie za cel zwiększanie swojej niezależności energetycznej, a także redukowanie emisji CO2 i podążanie za trendami konsumenckimi. Te cele przyświecają również liderowi rynku mleczarskiego – Grupie Mlekovita, która 24 listopada br. zorganizowała I Ogólnopolski Mleczarski Kongres Energetyczny.

Transformacja energetyczna staje się koniecznością

Tematem przewodnim wydarzenia i wystąpień konferencyjnych była przede wszystkim transformacja energetyczna oraz najnowocześniejsze techniki i technologie w tym zakresie.

Transformacja energetyczna jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Wpływają na to rosnące koszty energii, które przy konsumenckich wymaganiach najwyższej możliwej jakości produktów w rozsądnej cenie stają się ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Ponadto nieustannie rosną oczekiwania konsumentów i zmieniają się trendy, które konsekwentnie podążają w kierunku "czystej etykiety" i społecznej odpowiedzialności marek. Aby temu wszystkiemu sprostać, zakłady produkcyjne muszą się stale rozwijać, także pod kątem swojej energochłonności i wpływu swojej działalności na środowisko.

Serce polskiego mleczarstwa było miejscem wspólnej dyskusji o najważniejszych wyzwaniach energetycznych

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Mleczarskiego Kongresu Energetycznego miała na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technik i technologii w zakresie energii, nie tylko elektrycznej, ale też cieplnej i chłodniczej oraz usług i produktów ułatwiających codzienną pracę zakładów, dbanie o jak najmniejsze straty energii, a przy tym o najwyższą jakość produkowanego asortymentu.

Serce polskiego mleczarstwa jest doskonałym miejscem do wspólnej dyskusji o najważniejszych wyzwaniach energetycznych w całej naszej branży. Mamy okazję spotkać się z firmami odpowiadającymi za różne obszary energetyczne, porozmawiać o wzajemnej współpracy, ale również o transformacji energetycznej i zapewnieniu bezpieczeństwa systemu energetycznego. To świetna okazja do poruszenia tematów wyzwań czekających nas w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach i latach, w tym związanych z dalszym rozwojem Grupy Mlekovita, dla którego niezbędne jest właściwe zaopatrzenie w media energetyczne. Ono również przekłada się na jakość produktów wytwarzanych w już 25 naszych zakładach i zadowolenie konsumentów – mówił prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Po oficjalnym rozpoczęciu odbyła się gala nagród, podczas której uhonorowano partnerów Mlekovity w zakresie produktów i usług energetycznych, którzy zaprezentowali także aspekty swojej działalności. Uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień przygotowanych przez firmy: SEEN TECHNOLOGIE Sp. z o.o., LOOS Centrum – Kotły Przemysłowe BOSCH, Fenix Systems Sp. z o.o., ULMA Packaging Polska Sp. z o.o., PNEUMATYKA AUTOMATYKA Marcin Romański Jacek Romański spółka komandytowa, Termika sp. z o.o., Energotechnika Sp. z o.o., Mitsubishi Electric Europe, FRIZO Sp. z o.o., Centrum Elektroniki Stosowanej "CES" Sp. z o.o. Między prelegentami zaprezentowali się również przedstawiciele 6 zakładów Grupy Mlekovita: w Łaszczowie, Trzebownisku, Lubawie, Baranowie, Kościanie i Zakopanem.

Zorganizowany po raz pierwszy Mleczarski Kongres Energetyczny był wyjątkową okazją, by posłuchać i porozmawiać o rozwoju, trendach i wyzwaniach stojących nie tylko przed Mlekovitą i jej zakładami, ale przed całą branżą mleczarską.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 02:54