Tadeusz Malczyk nowym prezesem OSM KołoAndrzej Rutkowski + Ireneusz Oleszczyński
StoryEditorNowy zarząd OSM Koło

Tadeusz Malczyk nowym prezesem OSM Koło. Kto jeszcze w zarządzie?

28.03.2024., 10:35h
OSM Koło ma nowy zarząd. Prezesem został Tadeusz Malczyk, a wiceprezesem Karolina Mikołajczyk. Nowe władze rozpoczynają działalność w trudnym okresie i zdecydowały o obniżeniu cen skupu mleka nawet o 10 groszy.

Nowy prezes OSM Koło rozpoczyna działalność oficjalnie od 1 kwietnia 2024

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole poinformowała o wyłonieniu nowego Zarządu przez radę nadzorczą.Komunikat przedstawiony przez spółdzielnię w mediach społecznościowych brzmi:

"Wczoraj, we wtorek, 26 marca 2024 r., odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Członkowie Rady podczas obrad wybrali nowy Zarząd Spółdzielni. Prezesem Zarządu został Tadeusz Malczyk (dotychczasowy zastępca), a Zastępcą Prezesa - Karolina Mikołajczyk (dotychczasowa Dyrektor ds. Handlu i Eksportu). Rada Nadzorcza powołała również Członka Zarządu OSM w Kole, którym została Barbara Szczęsna - wcześniej Specjalista ds. Samorządu kolskiej Mleczarni. Nowy Zarząd rozpocznie pracę 1 kwietnia 2024 roku".

Tadeusz Malczyk zasiada w zarządzie kolskiej mleczarni od 2002 roku, a przez ostatnie tygodnie oficjalnie był pełniącym obowiązki prezesa zarządu.

image
Tadeusz Malczyk zasiada w zarządzie OSM Koło od 2002 roku
FOTO: Andrzej Rutkowski

Nowy prezes po odwołaniu Czesława Cieślaka

Zmiany w zarządzie nastąpiły po odwołaniu przez Radę Nadzorczą OSM Koło wieloletniego prezesa spółdzielni - Czesława Cieślaka. Zarządzał on od spółdzielnią od 1992 roku, natomiast wcześniej pełnił w niej funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Samo odwołanie Cieślaka było dość niespodziewane, a rada nadzorcza uzasadniała je twierdzeniami o możliwości konsolidacji z innym podmiotem na rynku.

image
Prezes OSM Koło odwołany

Rewolucja w OSM Koło. Czesław Cieślak odwołany z funkcji prezesa

OSM Koło obniża cenę skupu mleka

Nowy Zarząd rozpoczyna działalność w dość trudnym okresie. Z końcem miesiąca część firm zdecydowała się na poinformowanie członków o obniżkach cen mleka. Wynoszą one od 5 do 10 groszy. Sytuacja ta dotyczy również członków kolskiej spółdzielni i ze względu na sytuację na rynku wydaje się nieunikniona. W ostatnich tygodniach wystąpił spadek cen produktów eksportowych w znacznym stopniu rzutujący na opłacalność ich produkcji.

image
Skąd kryzys na rynku mleka?

Kiedy ceny mleka zaczną rosnąć? Analityk Jakub Olipra zdradza prognozy

Jaki asortyment ma OSM Koło?

Spółdzielnia w Kole w 2020 roku obchodziła 90-lecie działalności. Obecnie zajmuje się zarówno produkcją produktów masowych jak mleko w proszku, jak i produktów świeżych jak mleko spożywcze czy twarogi.

image
Oświadczenie Czesława Cieślaka

Były prezes OSM Koło: najpierw rada przyznaje mi nagrodę, a za chwilę odwołuje

Artur Puławski
fot. Andrzej Rutkowski + Ireneusz Oleszczyński

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. kwiecień 2024 08:21