Niemiecki DMK przejmuje polską mleczarnię!archiwum PWR
StoryEditorWiadomości z branży mleczarskiej

Niemiecki DMK przejmuje polską mleczarnię!

31.05.2024., 10:52h
DMK Deutsches Milchkonto chce kupić udziały w polskiej Mlekoma Dairy. Na takie przejęcie musi zgodzić się jeszcze UOKiK.

DMK chce przejąć Mlekoma Dairy

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował, że do instytucji wpłynął wniosek na wyrażenie zgodny na przejęcie 51% udziałów w polskiej firmie mleczarskiej Mlekoma Dairy przez niemieckiego producenta DMK Deutsches Milchkontor.

Gdyby tak się stało, wówczas DMK będzie jedynym właścicielem Mlekoma Dairy, bo już teraz posiadają 49% udziałów w polskiej spółce. Jednak na taką transakcje zgodę musi wyrazić jeszcze UOKiK.

Czym zajmuje się Mlekoma Dairy?

Mlekoma to polska spółka mleczarska, która powstała w 1994 roku. Mlekoma Dairy wyspecjalizowała się w produkcji i sprzedaży  serów Mascarpone, serów twardych oraz pleśniowych, masła irlandzkiego, twarogów i innego nabiału. W 2021 r. wypracowała przychód niemal 86 mln zł i zysk ponad 2 mln zł

DMK Deutsches Milchkontor w TOP5 niemieckich przetwórców mleka

Spółka DMK Deutsches Milchkontor jest jedną z większych grup działających na niemieckim rynku. Powstała w 2011 roku po połączeniu dwóch mleczarń z północy Niemiec: Humana Milchunion i Nordmilch. Za 2022 r. wypracowała niemal 5,5 mld euro przychodu. Z oficjalnej strony DMK wynika, że zatrudnia ponad 6,6 tys. pracowników, a mleko do jej zakładów dostarcza około 4,7 tys. rolników.

Do DMK należą takie marki jak: Milram, Oldenburger, Uniekaas czy Humana. Grupa produkuje m.in. sery, żywność dla niemowląt, suplementy diety, lody czy maślanki i jogurty, ale także produkty vege.

Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 14:17