StoryEditorWiadomości z branży

Sano zdobywa „Izydora” w kategorii „Zwierzęta”

23.11.2018., 17:11h
Firma Sano została jedną z pięciu firm, jakie wygrały tegoroczny konkurs „Izydory” na firmę najbardziej przyjazną rolnikom. Sano zostało zwycięzcą w kategorii „Zwierzęta”. Przedstawiciele spółki uważają, że jest to efekt ich zaangażowania w codzienną pracę hodowców.

Najlepsze firmy wybierane w 5 kategoriach

Konkurs „Izydory” został zorganizowany przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawcę „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, żeby wskazać te przedsiębiorstwa czy marki, dla których rolnik oraz jego potrzeby są jedną z najważniejszych zasad. Plebiscyt miał za zadanie promować te spółki, które traktują gospodarzy jako partnerów i chcą im zaproponować jak najbardziej odpowiednie rozwiązania. Z tego też powodu w I etapie konkursu to rolnicy, w tym Czytelnicy „Tygodnika Poradnika Rolniczego” mogli zgłaszać firmy, które są, według nich, przyjazne rolnikom. Spośród wskazanych spółek do ścisłego finału zostało wyłonionych po 5 przedsiębiorstw, które były najczęściej typowane przez gospodarzy dla każdej z pięciu kategorii. I to na te firmy później, w II etapie, rolnicy głosowali.

Sano zwycięzcą w kategorii „Zwierzęta”

W kategorii „Zwierzęta” firmą, która uzyskała najwięcej głosów jest „Sano – Nowoczesne żywienie zwierząt”. Pomimo że spółka ta rywalizowała z innymi świetnie znanymi podmiotami jak De Heus, Neorol, Wipasz czy Wytwórnia Pasz Piast, to Sano zebrało aż 42% wszystkich oddanych głosów w tej kategorii.

Cieszymy się bardzo z nagrody „Izydora” i chcielibyśmy podziękować wszystkim hodowcom, którzy głosowali na Sano – powiedział dr Ryszard Kujawiak, doradca prezesa Sano i jednocześnie ekspert w żywieniu bydła mlecznego. – Wyróżnienie traktujemy jako wyraz uznania za dotychczasową już 25-letnią działalność Sano w Polsce. A był to okres niezwykle intensywnych zmian i przeobrażeń w polskim rolnictwie, w których mieliśmy też znaczny udział. Zawsze zależało nam, aby hodowcy współpracujący z Sano uzyskiwali jak najlepsze wyniki i to nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W dużej mierze cel ten udało się nam zrealizować – dodał dr Ryszard Kujawiak.



  • – Wyróżnienie traktujemy jako wyraz uznania za dotychczasową już 25-letnią działalność Sano w Polsce – podkreślił dr Ryszard Kujawiak, doradca prezesa Sano
Sano powstało w 1976 roku w Niemczech, w Bawarii, jako Sano-Milch i przez 14 lat spółka sprzedawała preparaty mlekozastępcze czy premiksy na terenie Niemiec. Po 1990 r. Sano rozpoczęło sprzedaż m.in. w Polsce. To w naszym kraju w 1999 r. Sano postawiło pierwszą poza Niemcami fabrykę. W Polsce, w Sękowie Sano ulokowało również silosy zbożowe o pojemności 50 000 ton, a w Lubiniu między Trzemesznem a Mogilnem powstało Sano Agrar Institut, który jest mlecznym gospodarstwem referencyjnym dla całej Europy. Obecnie Sano posiada swoje oddziały w 20 państwach w Europie, Azji i Ameryce Południowej.



  • 25 lat Sano działa na polskim rynku. W Polsce posiada także swoją fabrykę oraz gospodarstwo mleczne – Sano Agrar Institut w Lubiniu

Poza Sano, zwycięzcami „Izydorów 2018” zostali także Agrolok w kategorii „Uprawa”, John Deere Polska w kategorii „Technika”, Agro Ubezpieczenia w kategorii „Ekonomia, ubezpieczenia, doradztwo” oraz SM Mlekovita w kategorii „Agrobiznes, przetwórstwo i pozostałe”.

Paweł Mikos
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. grudzień 2024 18:41