envato elements
StoryEditorARiMR

Rolnik zapomniał złożyć w ARiMR rejestr wypasu bydła? Jest sposób, aby nie stracić dopłat

09.10.2023., 16:30h
Termin składania rejestru wypasu i oświadczenia o zapewnieniu wypasu nie będzie wydłużony. Okazuje się jednak, że dla rolników, którzy spóźnią się ze złożeniem dokumentów jest nadzieja na to, że dopłaty nie zostaną im odebrane. Jak to możliwe?

KRIR chciały przedłużenia wniosków

3 października br. Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła z pismem do ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Roberta Telusa, z prośbą o przedłużenie terminu składania rejestru wypasu i oświadczenia o zapewnieniu wypasu. Zdaniem rolników był on jednak zbyt krótki, by zdążyli oni z jego złożeniem.

Przeczytaj również: Ekoschematy: Rolnicy muszą złożyć w ARiMR rejestr wypasu lub oświadczenie, aby nie stracić dopłat i Dobrostan zwierząt: ministerstwo wskazuje termin złożenia rejestru wypasu

MRiRW: Nie będzie przedłużenia terminu składania rejestru

MRiRW nie zgodziło się na przedłużenie terminu, ponieważ najpierw wypadł on w sobotę 7 października, w związku z czym został przesunięty na poniedziałek 9 października. Ponadto Rolnicy, którzy nie zdążą złożyć rejestrów i oświadczeń otrzymają od kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wezwanie na piśmie do dokonania tej czynności lub uzupełnienia tego rejestru w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. Dzięki temu każdy rolnik, który spóźni się ze złożeniem dokumentów zyska czas na dopełnienie formalności i nie zostanie pozbawiony dopłat oraz nie będzie obciążony żadną sankcją ani karą.

image
Ekoschematy

Dobrostan zwierząt: rolnicy domagają się wydłużenia terminu składania rejestrów i oświadczeń

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: MRiRW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 08:18