StoryEditorPorady prawne

Kto dostanie dopłaty rolno-środowiskowo-klimatyczne po przekazaniu gospodarstwa?

11.12.2020., 16:12h
W związku z otrzymaniem emerytury rolniczej, przekazałem synowi w październiku w drodze dożywocia grunty rolne. Na część z nich złożyłem wniosek o dopłaty rolnośrodowiskowo-klimatyczne. Komu przysługują te płatności: mnie czy synowi?

Kto otrzyma dopłaty rolnośrodowiskowo-klimatyczne w przypadku przeniesienia własności gruntów?

W przypadku przeniesienia posiadania gruntów objętych wnioskiem o przyznanie pierwszej płatności rolnośrodowiskowo-klimatycznej złożonym przez rolnika w okresie od dnia złożenia tego wniosku do dnia doręczenia decyzji w sprawie o przyznanie tej płatności, nowy posiadacz tych gruntów może wstąpić do toczącego się postępowania. Tak wskazuje par. 26 rozporządzenia ministra rolnictwa z 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach „Działanie rolnośrodowiskowo-klimatyczne” z PROW 2014–2020.

Czy nowy posiadacz gruntów może skorzystać z dopłaty rolnośrodowiskowo-klimatycznej?

Według ust 2 par. 26, nowy posiadacz gruntów wstępuje do toczącego się postępowania na wniosek złożony w terminie 3 miesięcy od dnia przeniesienia posiadania tych gruntów. Termin ten nie podlega przywróceniu. Nowy posiadacz podaje we wniosku swój numer identyfikacyjny albo dołącza kopię wniosku o nadanie takiego numeru. Do wniosku dołącza też umowę, w wyniku której zostało przeniesione na niego posiadanie gruntów (albo...

Pozostało 46% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 19:33