StoryEditorMateriał promocyjny

Na jakich gruntach Sitarsky Investments buduje farmy fotowoltaiczne?

18.12.2020., 13:12h
Dodatkowy dochód dla rolnika powyżej 10 tys. złotych rocznie oraz wykorzystanie niezagospodarowanych gruntów rolnych. To jedne z korzyści dla gospodarzy, którzy zdecydują się współpracować w firmą Sitarsky Investments. Firma już stworzyła ponad 700 projektów farm fotowoltaicznych wartych 1,5 mld złotych.

Sitarsky Investments to firma, której główna działalność skupiona jest na rynku szeroko pojętej energii odnawialnej

 Imponujący portfel inwestycyjny, w skład którego wchodzi ponad 700 projektów farm fotowoltaicznych w realizacji oraz powierzchnia wydzierżawionych gruntów przekraczająca 2500 ha, wart jest już 1,5 mld zł i stawia firmę w niekwestionowanej pozycji jednego z krajowych potentatów sektora OZE.

Utrzymujące się ekspresowe tempo wzrostu, ciągły rozwój i dobra kondycja branży sprawiają, że szczyt przestał być perspektywą a stał się realnym celem - przyznaje bez skrępowania Tomasz Sitarek, właściciel firmy, i dodaje – dla nas to wciąż początek.

Nie można zapomnieć o współtwórcach sukcesu, czyli wszystkich tych, którzy obdarzyli markę zaufaniem i wydzierżawili swój nieuprawiany areał, nie tylko uzyskując w ten sposób stałe i bezpieczne źródło dochodów, ale również stając się wsparciem dla lokalnych samorządów i częścią pro-ekologicznej społeczności. Potencjał niespełniających warunków uprawy gruntów (klasa IV,V,VI) jest wciąż ogromny, a świadomość ludzi coraz większa, dlatego właśnie apetyt inwestorów nie słabnie.

Rozmach oraz skala inwestycji sprawiły, że konieczne dla firmy stało się utworzenie dodatkowego pionu, który będzie odpowiedzialny za budowę oraz serwis elektrowni słonecznych przez 29 lat ich istnienia. W tym celu powołana została spółka Sitarsky Energy, która oprócz kompleksowej realizacji farm od strony technicznej, świadczy także usługi w segmencie mikroinstalacji przydomowych oraz dla przedsiębiorstw.

– Pakiet energii słonecznej to źródło niewyczerpalne, dlatego wierzymy, że naszą pracą już dziś zaczynamy tworzyć lepsze jutro dla obecnych i przyszłych pokoleń – podsumowuje właściciel Sitarsky Investments, Tomasz Sitarek.

Na jakich gruntach budujemy farmy fotowoltaiczne?

Wykorzystujemy potencjał gruntów, które nie spełniają warunków pod uprawę. Są one jednak odpowiednie pod budowę instalacji fotowoltaicznej. Aby grunt został pozytywnie zakwalifikowany do projektu, musi być to ziemia IV, V lub VI klasy. Obszar nie może być zacieniony, jednocześnie powinien być płaski i najlepiej zorientowany od południa. Powierzchnia działki musi mieć min. 2ha. Dzierżawie nie podlegają tereny z programu Natura 2000.

 

Jakie korzyści daje rolnikowi dzierżawa gruntów pod projekty PV?

  • dodatkowe źródło dochodów, od 10 000 zł/ha,
  • efektywne wykorzystanie niezagospodarowanych gruntów rolnych,
  • poprawa jakości powietrza w regionie,
  • pozytywny wizerunek rolnika, dbającego o środowisko naturalne,
  • wsparcie lokalnych samorządów poprzez wpływy z podatków.

 

Autor: Sitarsky Investments

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 05:41