StoryEditorporady prawne

Powiększenie gospodarstwa po 1 lutego a zwrot akcyzy

28.03.2020., 11:03h
Rolnik zawarł z KORW umowę dzierżawy. Zwrócił się do gminy o zwrotu akcyzy za paliwo do tych gruntów. Otrzymał decyzję odmowną. Odwołał się do SKO, które podtrzymało decyzję urzędników z gminy. Jest więc sens składać skargę do WSA?
W kwietniu 2019 roku zawarłem z KOWR umowę dzierżawy, powiększając gospodarstwo. Urząd gminy odmówił mi zwrotu akcyzy za paliwo do tych gruntów. Stwierdzono, że wykorzystałem już limit na ubiegły rok ustalony według powierzchni posiadanej na dzień 1 lutego. Odwołałem się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które utrzymało ją w mocy. Czy jest sens wnosić skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego? - pyta Czytelnik "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Skargę do WSA zawsze można wnieść

Orzecznictwo sądów administracyjnych w tej kwestii nie jest jednolite, ale można wnieść skargę, powołując się na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 16 grudnia 2010 r. (sygn. akt: I FSK 115/10).

Jakie są limity kwoty zwrotu podatku?

Kwotę zwrotu podatku ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego wynikającej z faktur VAT i stawki zwrotu podatku na litr oleju napędowego obowiązującej w dniu złożenia wniosku o zwrot podatku, w ramach rocznego limitu. Limit ustala się jako sumę:
  • kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni ...
Pozostało 78% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. grudzień 2024 19:35