StoryEditorWiadomości rolnicze

UOKiK zgodził się na jedną z największych akwizycji na rynku spożywczym

26.05.2015., 14:05h
Grupa Maspex Wadowice otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie od firmy Agros Nova wybranych fabryk i marek produktów. W efekcie tej transakcji powstanie największa w Polsce grupa spożywcza o obrotach przekraczających 4 mld zł.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzecznik Maspeksu Dorota Liszka, transakcja powinna zostać sfinalizowana pod koniec lipca tego roku. Firma z Wadowic kupuje należące do firmy Agros Nova dwa zakłady produkcyjne w Łowiczu i Wąsoszu oraz siedem marek produktów. Wśród przejmowanych marek są: dżemy Łowicz, warzywa konserwowe Krakus, keczupy i koncentraty pomidorowe Kotlin i Włocławek, majonezy, musztardy i sosy Fruktus oraz soki Tarczyn i DrWitt. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

 

Według przedstawicielki spółki jest to jedno z największych przejęć w branży spożywczej w Polsce. W jego efekcie powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 mld zł, lider w wielu segmentach rynku spożywczego z silnymi, rozpoznawalnymi markami.

 

"Do obecnych marek należących do Maspeksu, które są zdecydowanymi liderami w swoich kategoriach, takich jak m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz dołączą następne wielkie polskie marki m.in. Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt" - podkreśliła Liszka.

 

Zaznaczyła ona, że przejęcie fabryk i marek Agros Nova nie będzie wiązać się ze zmianami w ich funkcjonowaniu - działalność przyłączonej spółki będzie prowadzona w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji – Łowicza, Wąsosza i Warszawy.

 

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie środkowo-wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W zeszłym roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,3 mld zł, z czego 1/3 stanowiła sprzedaż zagraniczna.

 

Przejęcie wybranych aktywów Agros Nova jest 17. i największą akwizycją w historii wadowickiej firmy, w tym ósmą na rynku polskim. (PAP)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 08:48