Jaki WNIOSEK musi złożyć rolnik do ARiMR, żeby dostać dopłaty do paliwa rolniczego?Canva
StoryEditorZwrot akcyzy za paliwo

Jaki WNIOSEK musi złożyć rolnik do ARiMR, żeby dostać dopłaty do paliwa rolniczego?

08.02.2024., 15:50h
Trwa nabór wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Rolnicy posiadający zwierzęta muszą dołączyć do wniosku dokument z ARiMR o prowadzonej hodowli. Jak go zdobyć?

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze: hodowcy muszą dołączyć dokumenty z ARiMR

Do 29 lutego rolnicy mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze. ARiMR przypomina, że posiadacze bydła, owiec, kóz, koni i świń powinni dołączyć do wniosku wydany przez Agencję dokument dotyczący prowadzonej hodowli.

Skąd pobrać i gdzie złożyć wnioski o wydanie informacji o liczbie zwierząt?

W przypadku posiadaczy zwierząt istotnymi załącznikami do wniosków o zwrot podatku akcyzowego są informacje o średniej rocznej liczbie świń albo dużych jednostkach przeliczeniowych bydła, owiec, kóz i koni, będących w posiadaniu producenta rolnego w 2023 r. By otrzymać odpowiednie dokumenty, należy we właściwym ze względu na siedzibę stada biurze powiatowym Agencji złożyć:

  • „Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP zwierząt/liczbie świń w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej – składany przez producenta”;

lub

  • „Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP zwierząt/liczbie świń w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej – składany przez pełnomocnika producenta”.

Formularze można POBRAĆ TUTAJ.

Skąd pobrać wniosek o zwrot akcyzy w 2024 roku?

Od tego roku obowiązuje nowy wzór wniosku o zwrot akcyzy. Można go pobrać tu: WZÓR WNIOSKU O ZWROT AKCYZY

W nowym wzorze wniosku o zwrot podatku akcyzowego zostało dodane pole do podania informacji o średniej rocznej liczbie świń oraz średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych owiec, kóz i koni będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku.

Więcej informacji o trwającym naborze wniosków o zwrot akcyzy na paliwo rolnicze przeczytasz TUTAJ: 

image
Zwrot akcyzy za paliwo 2024

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2024: STAWKI, terminy, wniosek do pobrania

image
Zwrot akcyzy za paliwo 2024

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze: będzie stawka 2 zł za litr? Jest jasna deklaracja rządu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. luty 2024 16:12