Wykopki u Gienka i Andrzeja z Rolnicy.PodlasieSE/Envatoelements/zrzut ekranu/Canva
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Andrzej i Gienek z „Rolnicy. Podlasie” na ekstremalnych wykopkach. W ruch poszła piła

14.10.2023., 17:00h
Jesień to czas wykopków. Za kopanie ziemniaków zabrali się również Gienek i Andrzej z programu „Rolnicy. Podlasie”. Niestety, w trakcie pracy rolnicy napotkali przeszkodę, a o pomoc w rozwiązaniu problemu poprosili Walka, który ruszył na pomoc z piłą mechaniczną. Co tam się stało?

Ekstremalne wykopki na Podlasiu u Gienka i Andrzeja

Gienek i Andrzej z programu „Rolnicy. Podlasie” cenią sobie ekologiczne uprawy. Tym razem Gienek pracował jednak ze Sławkiem (pseud. Jastrząb) przy wykopywaniu ziemniaków. W pewnym momencie koledzy stwierdzili, że nie są w stanie wykopać dwóch ostatnich rządków kartofli, a to wszystko z powodu rosnącego obok lasku i gałęzi nachodzących na pole. Długo nie myśląc, Gienek i Jastrząb udali się do ojca chrzestnego Andrzeja, Walka, który znany jest w okolicy jako Waldek Złota Rączka.

Gienek poprosił o wycięcie gałęzi Walka

Poirytowany sytuacją z gałęziami Gienek, udał się do Walka z Jastrzębiem w celu poproszenia kuzyna o wycięcie gałęzi.

– Czy masz piłę na chodzie i masz czasu trochu – zapytał Gienek, wyjaśniając jednocześnie jaki jest cel ich przyjścia.

Waldek, nie zastanawiając się długo, poszedł po swoją piłę mechaniczną, po czym zademonstrował Gienkowi i Andrzejowi, jak działa. Okazało się, że mechanik ma całkiem pokaźną kolekcję siekier, z której pozwolił skorzystać również Gienkowi.

„Rolnicy. Podlasie”: Waldek w akcji z piłą

Dzięki szybkiej interwencji Waldka, możliwe było sprawne oczyszczenie pola pracy rolników. Pomimo początkowych kłopotów z odpaleniem piły, mechanik z werwą zabrał się do pracy i w kilka minut obciął zachodzące na pole gałęzie. Mężczyzna polecił również Gienkowi, by ten wziął siekierę, którą zabrał z warsztatu i poobcinał gałęzie, a następnie uprzątnął pole po to, by Andrzejowi podczas orki nie przeszkadzały resztki drewna pozostałe po wycince.

image
Rolnicy. Podlasie

Weterynaria z kontrolą u Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie”. Gorzkie słowa pod adresem rolnika

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: SE.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:05