Rolnicy. PodlasieEnvatoelements/YTAndrzejiGienekzrzutekranu/Canva
StoryEditor"Rolnicy. Podlasie"

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" uczył się prowadzić kombajn John Deere. Jak mu poszło?

16.10.2023., 16:00h
Choć żniwa już dawno dobiegły końca, to produkcja programu „Rolnicy. Podlasie” dopiero niedawno wyemitowała odcinek, w którym Gienek i Andrzej zakończyli żniwa. Do pracy w polu wykorzystali nowoczesny kombajn. Jak im poszło?

„Rolnicy. Podlasie” – żniwa w Plutyczach

Okres żniw w programie „Rolnicy. Podlasie” jest dla każdego niezwykle emocjonujący. Szczególnie dla Gienka i Andrzeja, którzy nie mają własnego kombajnu do zbioru zboża i muszą zapewnić sobie usługodawcę. Tym razem na polu rolników pojawił się ogromny kombajn marki John Deere, który sprawnie skosił dla rolników ostatnie hektary pszenicy.

„Rolnicy. Podlasie” – Andrzej prowadzi kombajn

Andrzej wykorzystał do zbioru kukurydzy usługę firmy, która w ubiegłym roku kosiła mu kukurydzę na ziarno. Jak się okazało rolnik i właściciel kombajnu znają się już od jakiegoś czasu, i chętnie ze sobą współpracują. Dzięki temu Andrzej mógł zasiąść za sterami potężnej maszyny. Rolnik był zachwycony łatwością w obsłudze kombajnu i wygodą jego prowadzenia. Praca na polu Onopiuków przebiegła sprawnie, a na koniec można było odpocząć.

Gienek z „Rolnicy. Podlasie” przygotował perpelicę

Gienek od urodzenia mieszka na Podlasiu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rolnik zna staropolskie obrzędy żniwne. Jednym z nich jest wiązanie perpelicy, którą przygotowuje się po ścięciu ostatniego zboża. Po tym, jak kombajn skończył pracę, Gienek z resztek zboża przygotował mały snopek, który postawił na ziemi. W prawdziwym obrzędzie perpelicę należy oblać z butelki przy akompaniamencie wierszowanej prośby o plony w następnym roku.

image
Rolnicy. Podlasie

Andrzej i Gienek z „Rolnicy. Podlasie” na ekstremalnych wykopkach. W ruch poszła piła

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: se.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:17