Andrzej naprawiał kosiarkę, którą sam zepsułGienek i Andrzej/yt/zrzutekranu
StoryEditor"Rolnicy. Podlasie"

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zabrał się za naprawę kosiarki. "Sam popsułem"

20.06.2023., 16:30h
W gospodarstwie Gienka i Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" przyszedł czas na koszenie traw. Niestety, zakupiona w zeszłym roku kosiarka rotacyjna wymagała naprawy, bo zepsuła się podczas pracy. Co zrobił Andrzej, że kosiarka się zepsuła?

Nowa kosiarka w gospodarstwie Gienka i Andrzeja pojawiła się w czerwcu 2022 r. Andrzej złożył wtedy sprzęt wspólnie z bratem, Jarkiem, a potem mógł pracować.

Dalsza część artykułu pod materiałem video:

Jak się okazało, zeszły sezon koszenia nie zakończył się dla rolnika pozytywnie, ponieważ kiedy wjechał w trawy, które były niekoszone od 3 lat, spalił paski i spowodował awarię. Przed rozpoczęciem nowego sezonu przyszedł czas na naprawę.

– Dzisiaj spróbuję zmienić paski, bo z mojej winy się spaliły, kiedy w zeszłym roku kosiłem trawę na polu, z którego trawa nie była zbierana od 3 lat. Jeździłem za szybko i paski się spaliły. Teraz zbliża się sezon koszenia łąk, więc trzeba wymienić paski – stwierdził Andrzej i zabrał się do pracy.

Andrzej naprawił kosiarkę z pomocą Gienka

Andrzej nie był przerażony awarią w maszynie, ponieważ wymiana pasków nie wydawała mu się skomplikowana. Na początku zabrał się za zdjęcie blaszanej obudowy i był zadowolony, że nowe śruby są dobrze dokręcone, dzięki czemu ochraniają paski.

– Nowe, to się dobrze odkręca. Ciekawe, jak wygląda w środku, bo to nie to samo, co stara kosiarka. Ta jest jednak trochę inna – stwierdził rolnik.

Ostatecznie okazało się, że paski znajdujące się wewnątrz kosiarki po prostu się zatarły.

– Ale, że w tym samym miejscu i każdy spalony? – dziwił się Andrzej.

Na szczęście Andrzejowi udało się dokupić identyczne zamienniki modelu o numerach 360/50 LD. Rolnik, po zdjęciu starych, nienadających się do użytku pasków, postanowił założyć nowe, co okazało się nieco trudne, więc zawołał Gienka, by ten mu pomógł.

– Ej, kierownik, choć pomożesz, bo samemu niewygodnie – stwierdził Andrzej.

Kosiarka Andrzeja jest gotowa do sezonu

Andrzej i Gienek przy użyciu śrubokręta wspólnie wymienili wszystkie paski w kosiarce. Okazało się, że nowe, kupione przez młodszego z Onopiuków, świetnie się dopasowały. Zadowolony Andrzej dokręcił blaszaną osłonę i podziękował za uwagę.

Zobacz, jak Gienek i Andrzej  naprawili kosiarkę:

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:40