Rolnicy. PodlasieYt /Gienek i Andrzej z Plutycz
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Byki zniszczyły oborę Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie”. „Nawet młotek go pokonał”

04.12.2023., 17:30h
W gospodarstwie Gienka i Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie” doszło do niefortunnego zdarzenia. Jak poinformował gospodarz, konieczne okazało się postawienie nowej ściany wewnątrz obory. Co tam się stało?

„Rolnicy. Podlasie”: ściana w oborze Andrzeja rozbita przez byki

Obora, która znajduje się w gospodarstwie Gienka i Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie” ma ponad 100 lat, jednak pomimo upływu czasu, wciąż mieszkają w niej zwierzęta. Minusem budynku jest to, że w całości został zbudowany z drewna, przez co często jego konstrukcja jest uszkadzana przez bydło, które nie jest do niczego przywiązane. O ile dotychczas Andrzej był zmuszony naprawiać zewnętrzne ściany budynku, o tyle teraz przyszedł czas na działania wewnątrz jednego z chlewów, gdzie byki wyrwały deski ze ściany rogami.

„Rolnicy. Podlasie”: Andrzej naprawiał ścianę w oborze z Waldkiem

Waldek, jest wujkiem Andrzeja, który często pomaga mu w drobnych naprawach w gospodarstwie, jednak ta w oborze, do prostych nie należała. Jak się okazało, Byki połamały deski, przez co utrzymywała się tylko górna część ściany. Na filmiku, który rolnik opublikował na swoim profilu na YouTube widać, że Andrzej wcześniej podejmował działania mające na celu zabezpieczenie ściany przed przejściem byków do pomieszczenia obok, jednak z marnym skutkiem. Kiedy Waldek wkroczył do akcji, sprawa nabrała tempa.

„Rolnicy. Podlasie”: akcja Waldka w oborze Andrzeja

Waldek, jak zawsze, był doskonale przygotowany do pracy. Do akcji wkroczył ze swoją piłą mechaniczną, dzięki której w łatwy i szybki sposób rozciął zbite ze sobą deski, stanowiące atrapę ściany. Następnie mechanik przeszedł do szykowania desek, którymi ostatecznie uszczelnili ścianę wraz z Andrzejem.

„Rolnicy. Podlasie”: kiedy emitowany jest program?

Program „Rolnicy. Podlasie” jest emitowany w każdą niedzielę o godz. 20.00 na kanale Fokus Tv.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Gienek i Andrzej z Plutycz/YT

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:21