StoryEditorWiadomości rolnicze

Gienek z Plutycz trzyma się tradycji – rzepę sieje ręcznie

12.09.2022., 13:09h
Najnowszy odcinek serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę 11 września 2022 roku, był doskonałą okazją, aby zobaczyć, jak Geniek Onopiuk wysiewa rzepę metodą tradycyjną. Wiele dzieje się też u pozostałych bohaterów serialu. Co słychać na Podlasiu?

Siew tradycyjny rzepy przez Geńka

To już czwarty sezon popularnego programu stacji Fokus Tv, a format wciąż cieszy się ogromną popularnością. Co tu się dziwić, bohaterów da się lubić, a ich perypetie ogląda się z uśmiechem na ustach! Co słychać u bohaterów programu?

Jak się sieje rzepę ręcznie?
Gienek z Plutycz trzyma się tradycji – rzepę sieje ręcznie

W Plutyczach odbywał się siew rzepy metodą tradycyjną, której kultywacją zajmuje się senior rodziny Onopiuków z Plutycz – Geniek.

– Ojciec stary daty, on musi to rękoma posiać - podsumuje jego syn Andrzej.

Rolnik z krwi i kości. Kiedyś nie było siewników, nie było niczego, tylko gałęziami - opowiada w zwiastunie odcinka Jastrząb, przyjaciel rodziny Onopiuków.

 Zachęcamy do obejrzenia minionego odcinka!

Pierwsze sery z nowej serowarni Emilki Korolczuk

Na początku września na profilu Ranczo Laszki - jego właścicielka Emilia Korolczuk zaprezentowała swój ser, który powstał w nowo wybudowanej serowarni. Obiekt powstawał kilak miesięcy, a jego głównym budowniczym był Karol - partner rolniczki.

Okazuje się, że chętnych na sery będzie dużo i to praktycznie z całego kraju. Można śmiało rzec, że Emilia Korolczuk jest jedną z najsłynniejszych serowarek w naszym kraju.

U sympatycznej rolniczki jak zwykle dzieje się wiele ciekawych rzeczy. W najnowszym odcinku serialu w Laszakch pojawił się dawno niewidziany Adrian, który pomógł Emilce w pracy ze zwierzętami. Jego pojawienie się ucieszyło wielu fanów, którym nie umknęło, że chłopak znacznie wyrósł.  • Adrian na Ranczo Laszki

Eleganccy Maciorowscy z Gospodarstwa Ciemnoszyje w drodze na ślub i wesele

Justyna i Łukasz, którzy prowadzą Gospodarstwo Rolne Ciemnoszyje, na swoim profilu pokazali swoją rodzinę w wersji glamour z okazji uczestnictwa na weselu. W końcu każdemu należy się oddech od ciężkiej pracy. 

Jednakże Gospodarze niezmiennie stawiają na rozwój i udoskonalają swoje gospodarstwo.

 

 

 oprac. nmm
fot. fb Geniek i Andrzej, screen zwiastunu Rolnicy Podlasie

 

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 03:11