StoryEditorSport

PROCAM CUP 2021: zacięta walka młodych piłkarzy z Głuska i Ryjewa w finale turnieju

14.09.2021., 15:09h
Finał  PROCAM CUP 2021 już za nami. O miano najlepszej drużyny piłkarskiej z obszarów wiejskich i miasteczek walczyło aż 8 ekip. W wielkim finale Akademia Footbolisty Głusk z Lubelszczyzny z oraz UKS AP Champions Ryjewo z Pomorza.

Niemal 1000 dzieci uczestniczyło w V edycji turnieju PROCAM CUP

Za nami  finał V edycji turnieju PROCAM CUP 2021. Zmagania piłkarskie orgaznizowane przez Procam są przeznaczone do zawodników z rocznika 2010 i młodszych, a w zmaganiach mogą brać udział jedynie zespoły z obszarów wiejskich i miast do 25-tysięcy mieszkańców. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział niemal 1000 dzieci. Rozegrali oni siedem turniejów regionalnych w różnych zakątkach kraju.

Chciałbym podkreślić, że nasz projekt obchodzi w tym roku mały jubileusz. To piąta edycja turnieju, który jeszcze kilka lat raczkował, by stać się największym turniejem dla dzieci z małych miejscowości i wsi w kraju – mówił Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży BASF Polska i pomysłodawca całego wydarzenia.

W Finale, który odbył się w Ustce uczestniczyło osiem najlepszych drużyn wyłonionych podczas zmagań regionalnych:

• UKS Poncio-2010 Lidzbark (woj. warmińsko-mazurskie),
  • UKS AP Champions Ryjewo (woj. pomorskie).

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których do półfinałowej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny

Bardzo wyrównana walka o wejście do finału PROCAM CUP 2021

Organizatorzy turnieju podkreślają, że tegoroczne zmagania młodych piłkarzy stały na wysokim poziomie i były niezwykle wyrównane. Świadczyć o tym ma fakt, że jedynie dwa mecze zakończyły się różnicą 3 goli. Co więcej, w fazie pucharowej aż trzykrotnie mieliśmy remis i o dalszych losach meczu decydowały rzuty karne.

W fazie grupowej najlepsze okazały się drużyny: AP Champions Ryjewo i Akademia Footbolisty Głusk, które awansowały z grupy A) oraz AP Gryf Kamień Pomorski i MKP Wołów, które wyszły z grupy B.

O tym jak wyrównany był poziom tegorocznego turnieju pokazuje także sytuacja z grupy A, w której aż trzy drużyny zdobyły po 5 punktów, a więc zgodnie z regulaminem o ostatecznej klasyfikacji zespołów powinny zadecydować zdobyte bramki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W bramkach był jednak remis 3:3, a więc zarządzony został konkurs rzutów karnych w celu ustalenia która z drużyn wyjdzie z pierwszego a która z drugiego miejsca do półfinałów. Karne wygrało Ryjewo.

Rzuty karne zdecydowały o tym kto został zwycięzcą turnieju PROCAM CUP

W walce o wielki finał najbardziej skuteczne okazały się drużyny… z Ryjewa i Głuska. Jednak zanim doszło do starcia o mistrza PROCAM CUP 2021 rozegrano mecze o miejsca od 3 do 8.

W rywalizacji o 3 miejsce lepszy okazał się skład MKP Wołów, który pokonał AP Gryf Kamień Pomorski 2:0.

Na 5. miejscu ostatecznie uplasowała się drużyna UKS GAP Bruskowo Wielkie, która pokonała w karnych (1:2) UPKS Poncio 2010 Lidzbark. Z kolei na miejscach 7 i 8 uplasowały się kolejno Wisełka Solec Kujawski oraz UKS Orlik Mosina. Także w tym spotkaniu padł remis 1:1, a o ostateczniej lokacie decydowały karne wygrane 2:1 przez ekipę z Solca Kujawskiego.

Wreszcie przyszedł czas na finał. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać i ostatecznie w regularnym czasie gry padł remis 1:1. Konieczne zatem były ponownie rzuty karne. I tym razem skuteczniejsi w tym elemencie byli zawodnicy z AP Champions Ryjewo i to oni zostali mistrzami całego turnieju PROCAM CUP 2021 dla dzieci z małych miejscowości i wsi.

Podczas turnieju dla dzieci z małych miejscowości i wsi dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice

Warto dodać, że na zakończenie turnieju wybrano także najlepszych zawodników turnieju finałowego uznani zostali: