fot. Moderner Landwirt
StoryEditorNA LUZIE

Protesty rolników: niezwykłe napisy i iluminacje tworzone z ciągników [FOTO, WIDEO]

15.01.2024., 17:30h
Protest rolników trwa w najlepsze. Protestujący nie ograniczają się jedynie do wyrażania swoich postulatów w sposób nam już znany. Pomysłowość rolników z Niemiec zaskakuje.

Brama z ciągników

Tysiące rolników przyjechały do Berlina na demonstrację będącą punktem kulminacyjnym rolniczych protestów. W związku z tym wydarzeniem protestujący postanowili pokazać światu, że nie tylko blokują drogi, walcząc o swoje racje, ale również tworząc coś unikatowego.

Jednym z symboli rolniczego protestu za naszą zachodnią granicą jest właśnie brama, ale nie byle jaka tylko Brandenburger Tor, czyli Brama Brandenburska.

Nie bez powodu ten symbol wybrano jako charakterystyczny dla protestu. To bowiem symbol wolności i pokoju.

Iluminacja świetlna - co za dużo to nie zdrowo

Zu viel ist, ist zu viel - tak brzmi hasło protestów, które... rolnicy utworzyli ze swoich ciągników rolniczych. Wideo z „odpalania” hasła pojawiło się w sieci i prezentuje, jak się ono wygląda zarówno z lotu ptaka, jak i z wykorzystaniem noktowizji.

Obok zu viel ist, ist zu viel rolnicy również często mówią, że mają dość. To również uwieczniono w materiale wideo.

image
PROTEST

Protesty rolników: Elon Musk jednoznacznie o strajku niemieckich rolników. „Popieram ich”

Dlaczego niemieccy rolnicy protestują?

Protesty rolników, które rozpoczęły się w poniedziałek, 8 stycznia, mają na celu wyrażenie sprzeciwu wobec planowanych przez rząd federalny cięć ulg dla rolników. Wśród kontrowersyjnych propozycji znajduje się stopniowe znoszenie ulgi podatkowej na olej napędowy, który jest wykorzystywany do zasilania maszyn rolniczych.

Michał Czubak

fot. Moderner Landwirt

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 07:14