fot. Land schafft Verbindung/Twitter
StoryEditorPROTEST

Protesty rolników: Elon Musk jednoznacznie o strajku niemieckich rolników. „Popieram ich”

12.01.2024., 11:30h
Protestujący rolnicy zza naszej zachodniej granicy chyba nie spodziewali się tego, że wsparcie dla ich działań przyjdzie zza oceanu. Akcję protestacyjną wspiera i zarazem kibicuje rolnikom w jej powodzeniu sam Elon Musk.

Właściciel Twittera popiera rolników

W ostatnich dniach miliarder, właściciel Tesli i serwisu X.com (dawny Twitter), Elon Musk, wyraził swoje poparcie dla protestujących niemieckich rolników. Poparcie od tej osoby protestujący rolnicy z pewnością się nie spodziewali. Inną kwestią jest fakt, że Musk w tym celu korzysta z raportów kontrowersyjnych influencerów, takich jak prawicowa Eva Vlaardingerbroek, aby przekazać swoje stanowisko.

W jednym z postów Musk pod zdjęciem Vlaardingerbroek napisał: „Wspierajcie rolników!” Holenderska influencerka, znana z wpływu na prawicowe i ultrakonserwatywne tematy w Europie i Stanach Zjednoczonych, współpracuje również z platformą w Niemczech.

Musk udzielił również wsparcia szwedzkiemu influencerowi Peterowi Immanuelsenowi, który relacjonował protesty rolników w Niemczech. Immanuelsen, również uznawany za prawicowego influencera, zapytał swoich obserwujących, czy wspierają rolników, na co Musk odpowiedział pozytywnie, dodając: „Popieram ich”.

Teorie spiskowe

Warto zaznaczyć, że zarówno Vlaardingerbroek, jak i Immanuelsen, są influencerami uważanymi za szerzących teorie spiskowe w Internecie. 

Elon Musk, jako właściciel nowego Twittera, zdaje się wykorzystywać platformę do wyrażania swojego poparcia dla różnych ruchów społecznych, w tym protestów rolników w Niemczech. Jednakże, związki z influencerami o kontrowersyjnych poglądach mogą budzić pytania co do konsekwencji i wpływu na opinię publiczną.

image
Protest rolników w Berlinie

Ogromne protesty rolników w Niemczech. Strajk w obronie dopłat do oleju napędowego

Michał Czubak

fot. Land schafft Verbindung/Twitter

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. maj 2024 08:59