Rolnicy z Podlasia sieją labirynt z kukurydzy. Kiedy otwarcie?Canva/Tik Tok/Justyna&Łukasz_Maciorowscy(zrzutekranu)
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Rolnicy z Podlasia sieją labirynt z kukurydzy. Kiedy otwarcie?

12.05.2024., 16:00h
Jak zasiać kukurydzę w sposób kreatywny? Stworzyć z niej labirynt, który stanie się atrakcją turystyczną. Gdzie na Podlasiu będzie dostępny w tym roku?

Labirynt z kukurydzy Ciemnoszyje

W całej Polsce trwają siewy kukurydzy. Jak co roku część rolników postawiła na siew kreatywny, tworząc labirynty na swoich polach. Wśród nich są również Justyna i Łukasz Maciorowscy, czyli bohaterowie programu stacji Fokus TV pt. „Rolnicy. Podlasie”.

– Dla niewtajemniczonych, w tle znajduje się projekt naszego labiryntu, który powstaje w miejscowości Ciemnoszyje, w woj. podlaskim. Labirynt będzie oparty na grze terenowej w trzech kategoriach, czyli wiedzy ogólnej, bajek dla dzieci i rolniczej. Obecnie jesteśmy na etapie wysiewania tego tajemniczego labiryntu – zakomunikowała rolniczka w jednym z nagrań na platformie TikTok.

Kiedy będzie otwarty labirynt z kukurydzy w Ciemnoszyjach?

Fani kukurydzianej atrakcji będą musieli jednak jeszcze trochę poczekać, zanim zostanie ona udostępniona zwiedzającym. Z relacji Maciorowskiej wynika, że labirynt będzie otwarty dla przyjezdnych gości od połowy lipca.

– Od połowy lipca zapraszamy do Ciemnoszyj na spróbowanie swoich sił w naszym labiryncie. Będzie to pretekst do odwiedzenia naszej miejscowości, no i nas! – zachęciła rolniczka.

Kim są Justyna i Łukasz Maciorowscy z programu „Rolnicy. Podlasie”?

Justyna i Łukasz Maciorowscy są uczestnikami programu „Rolnicy. Podlasie”. We wsi Ciemnoszyje wspólnie prowadzą gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka. Justyna z „Rolnicy. Podlasie” nie tylko występuje w programie, ale również aktywnie prowadzi Tik Toka, na którym udostępnia relacje z życia w gospodarstwie i na wsi.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Tik Tok/Justyna&Łukasz_Maciorowscy

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 03:17